Trwa ładowanie...
d35gs2b

System bezpieczeństwa, który popilnuje domu bez kamer

Trudno sobie wyobrazić profesjonalny system bezpieczeństwa domu bez kamer monitoringu, które nagrywają różne zdarzenia, pozwalając również zidentyfikować twarze włamywaczy. Na rynku pojawił się zupełnie nowy system ochrony o nazwie Xandem, który pilnuje domu bez użycia kamer.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
System bezpieczeństwa, który popilnuje domu bez kamer
(engadget.com)
d35gs2b

Xandem to nowatorski projekt systemu alarmowego. Funkcjonuje w oparciu o siatkę bezprzewodowych czujników ruchu, dzięki czemu nieustannie skanuje otoczenie w poszukiwaniu poruszających się obiektów. System działa w oparciu o węzły podłączone do elektrycznych gniazdek, które emitują fale radiowe o odpowiedniej częstotliwości, zdolne do przenikania przez obiekty.

(fot. youtube.com / XANDEM)
Podziel się

Dzięki takiemu rozwiązaniu złodziej nie ukryje się przed sensorami, a jego ruchy będą nieustannie śledzone. Ważne jest również to, że rozwiązanie chroni nas przed fałszywymi alarmami, a dla większej wygody powiadamia o aktywacji systemu, wysyła informację na smartfona. W ten sposób możemy sprawdzić, czy do naszego domu dostał się intruz, czy też ktoś z rodziny wcześniej wrócił z pracy lub szkoły.

d35gs2b
(fot. youtube.com / XANDEM)
Podziel się

Niestety, urządzanie nie jest tanim systemem. Zestaw składający się z 1. węzłów kosztuje 475 dolarów (około 1910 zł), natomiast wersja z 15 węzłami to wydatek 575 dolarów (około 2311 zł) .
Na koniec warto zaznaczyć, że system ma też swoją wadę, gdyż czujnik wprawdzie wykrywa ruch, ale nie zarejestruje twarzy włamywacza. A tak naprawdę, gdy posiadamy jego wizerunek, policji łatwiej jest go schwytać.

Zobacz także, czy warto robić zakupy w internecie? Jak nie paść ofiarą przestępstwa?

d35gs2b

Źródło: Engadget.com

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d35gs2b

d35gs2b
d35gs2b