Trwa ładowanie...
d2rkfwq

Syreny alarmowe w Warszawie - spokojnie, to tylko ćwiczenia

28 maja, między godzinami 8.00 a 18.00 Warszawiacy będą mogli usłyszeć syreny alarmowe - ale bez obaw, to tylko ćwiczenia. Próba związana jest z ogólnokrajowymi ćwiczeniami Renegade/Sarex-19. Syreny będą rozbrzmiewać przez 3 minuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syreny alarmowe nad Warszawą
Syreny alarmowe nad Warszawą (iStock.com)
d2rkfwq

We wtorek, 28 maja nad całą Warszawą będą rozbrzmiewały syreny alarmowe. Próby będą trwały w godzinach między 8.00 a 18.00, a każdy z sygnałów będzie trwał 3 minuty. Na początku będzie można usłyszeć sygnał dotyczący zagrożenia z powietrza, po którym nastąpi długi, ciągły dźwięk sygnalizujący odwołanie alarmu. Próba ma na celu sprawdzenie skuteczności systemu ostrzegania i alarmowania ludzi.

Ćwiczenia Renegade/Sarex-19 w Warszawie i okolicy

28 maja ćwiczenia będą odbywać się w Warszawie oraz w całym województwie mazowieckim. Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie skuteczności działania systemów w praktyce (poprzez włączenie syren), jak również skuteczności reagowania wojska. Syreny zostaną uruchomione przez szefa obrony cywilnej odpowiedzialnego za dany teren - wojewodę, burmistrza, starostę lub prezydenta miasta.

d2rkfwq

Organizatorem ćwiczeń jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. W innych terminach zostaną przeprowadzone próby również w pozostałych województwach.

Alarmy bombowe [Komisariat]

d2rkfwq

Podziel się opinią

Share

d2rkfwq

d2rkfwq
Więcej tematów