ycipk-qwztel

Sylwester po polsku: w kapciach i przed komputerem

Polacy wolą zmuszać się do zabawy niż spędzać noworoczny wieczór na portalach społecznościowych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sylwester po polsku: w kapciach i przed komputerem
(© Sundikova - Fotolia.com)
ycipk-qwztel

_ - Mimo, że media społecznościowe pochłaniają wiele naszego czasu, tak ważne kulturowo wydarzenia, jak Nowy Rok nadal wolimy celebrować w świecie rzeczywistym, z ludźmi dla nas bliskimi. Bez względu na zaawansowanie technologiczne i mody, ciężko będzie przekonać Polaków, żeby te nawyki kulturowe zmienili. Ta presja społeczna (ze strony rodziny i najbliższych) może być tak duża, że młodym ludziom wręcz nie wypada głośno powiedzieć, że w tak szczególnym dniu będą bawili się na Facebooku _ - mówi Wojciech Borowski, CEO McCann Worldgroup.

Każdego roku setki ludzi deklaruje, że czują się rozczarowani tym, że ich marzenia dotyczące idealnej nocy sylwestrowej nie zrealizowały się. I co roku obiecują sobie, że w tym roku nie ruszą się z domu. McCann Worldgroup postanowiła zapytać Polaków, czy rzeczywiście zamiast wątpliwej jakości prywatki, czy zabawy masowej, wybraliby spędzenie ostatniej nocy w roku wyłącznie ze znajomymi z sieci?

Jak wynika z badania przeprowadzonego w drugiej połowie grudnia, 2. proc. Polaków uważa, że Sylwestra lepiej spędzić w domu na portalach społecznościowych (np. Facebook) niż zmuszać się do zabawy. Dla większości jednak (47 proc.) jest to nie do pomyślenia. Co ciekawe, najwięcej osób z tych, które preferują wirtualnego Sylwestra, to ludzie powyżej 65 roku życia (26 proc.).
_ - Zauważyliśmy też, że aż 73 proc. najmłodszych respondentów (18-24 lata), którzy przez cały rok spędzali większość swojego wolnego czasu w internecie, deklaruje, że Sylwestra woli poświęcić zabawie w świecie rzeczywistym. Pytanie - czy wynika to z przesytu mediami społecznościowymi, czy z chęci sprostania oczekiwaniom rodziny i przyjaciół, by bawić się w ściśle określony sposób - _ zastanawia się Wojciech Borowski.

ycipk-qwztel

Co natomiast mają zrobić ci, którzy nie mają pomysłu na spędzenie samotnej nocy sylwestrowej ani na portalach społecznościowych, ani poza domem? Im zawsze pozostaje transmitowane przez YouTube noworoczne odliczanie z Times Square. Albo - tradycyjnie - wieczór spędzony w towarzystwie ulubionego kanału telewizyjnego.

_ Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie McCann Worldgroup na reprezentatywnej próbie Polaków (n=1066, błąd oszacowania = 3%) 18 grudnia 2013 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo przez Instytut Badania Opinii Homo Homini. _

Największy wybór laptopów w najniższych cenach! Kliknij i się przekonaj!

Polub WP Tech
ycipk-qwztel
ycipk-qwztel
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-qwztel