Trwa ładowanie...
holderName

Święto Niepodległości 11 listopada. MSWiA chce zakazu noszenia broni

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce zadbać o bezpieczeństwo obywateli podczas Święta Niepodległości 11 listopada. W związku z tym planuje wprowadzić czasowy zakaz noszenia broni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Święto Niepodległości 11 listopada
Święto Niepodległości 11 listopada (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
holderName

W najbliższy poniedziałek, 11 listopada będziemy obchodzić 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to dzień wolny od pracy i szkoły. W tym dniu MSWiA planuje wprowadzić czasowy zakaz noszenia broni w Warszawie.

Święto Niepodległości 11 listopada: Projekt rozporządzenia MSWiA

Projekt rozporządzenia dotyczy " wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym". Został skierowany do uzgodnień międzyrządowych.

holderName

W wyjaśnieniu do swojego projektu MSWiA napisało: "wprowadzenie czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym jest uzasadnione koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa uczestników uroczystości państwowych z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, a także zgromadzeń publicznych, organizowanych w dniu 11 listopada 2019 r. w Warszawie".

Święto Niepodległości 11 listopada: Bezpieczeństwo obywateli

Zaproponowane rozwiązanie ma czasowo zwiększyć poziom bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zakaz noszenia i przemieszczania się z bronią pozwoli uniknąć m.in. niebezpieczeństwa w postaci jej utraty i dostania się w niepowołane ręce.

Źródło: PAP, MSWiA

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów