Stuff
sprzęt
07-12-2017 (16:04)

Święta w jakości 4K!

Jeśli myślisz o tym, aby poprosić Świętego Mikołaja o nowy telewizor 4K, przyjrzyj się tym czterem modelom które wybrała redakcja Stuffa. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
4K television display with comparison of resolutions
4K television display with comparison of resolutions (Fotolia)

Przystępny OLED

LG OLED55B7V

Materiał prasowy
Podziel się

7 999 zł / lg.com

Ekrany OLED są Świętym Graalem 4K, zapewniają doskonałe odwzorowanie kolorów i idealny kontrast, którego nie oferują najlepsze telewizory HD. Problem tkwi w tym, że za tę jakość trzeba sporo zapłacić.

Mimo iż telewizory LG z serii B7 ciężko nazwać tanimi, pozwolą ci stosunkowo niewielkim kosztem wejść do świata OLED-ów. W kwestii jakości obrazu nie ma tu mowy o żadnych kompromisach, przez wiele lat nie wymienisz tego sprzętu. Słabe strony? Wbudowane głośniki są dość kiepskie, od razu przygotuj się na zakup porządnego soundbara, aby dźwięk dorównał obrazowi.

ZDANIEM STUFFA

To co najlepsze w OLED-ach w przystępnej cenie.

Jasny obraz

Samsung QE65Q7F

Materiał prasowy
Podziel się

9 499 zł / samsung.com

Nie daj się zwieść nazwie, Samsungi QLED nie mają nic wspólnego z matrycami OLED. Matryca QLED-a nie wyświetla tak żywych i głębokich kolorów jak OLED, ale zapewnia niezwykle wysoką jasność obrazu.

Samsung Q7F nie może pochwalić się zbyt dobrymi kątami widzenia, a filmy w najwyższej jakości nie wyglądają tak dobrze, jak te wyświetlane na matrycach wykonanych w konkurencyjnej technologii. Wynika to głównie z tego, że czerń nie jest tak głęboka jak ta w OLED-ach. Doskonale spisuje się za to interfejs Eden UI, który działa błyskawicznie i od razu reaguje na polecenia użytkownika, a jasnością obrazu Samsung przyćmiewa niejednego OLED-a.

ZDANIEM STUFFA

Dobry telewizor, któremu nieco brakuje do ideału.

Najlepsza cena

Samsung UE40MU6402

Materiał prasowy
Podziel się

2 399 zł / samsung.com

Nie daj sobie wcisnąć dużego telewizora tylko dlatego, że pracuje w 4K. Bądź mądry i wybieraj takie rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w twoim domu. Jeśli potrzebujesz małego telewizora – spójrz na ten model.

Wyświetla niesamowicie ostry obraz i doskonale sprawdzi się wśród tych użytkowników, którzy zaczynają przygodę z filmami w rozdzielczości UHD. Jak przystało na sprzęt Samsunga, dostaniesz do dyspozycji świetnie opracowany interfejs z masą przydatnych aplikacji. Masz rację, treści 4K najlepiej prezentują się na dużym ekranie, ale temu modelowi nie można niczego zarzucić, w swojej klasie jest rewelacyjny.

ZDANIEM STUFFA

Doskonały mały telewizor 4K, który zachwyca świetną ceną.

Najlepszy wybór

Sony KD-65A1

Materiał prasowy
Podziel się

14 999 zł / sony.com

A1 OLED od Sony jest tak niesamowity, że wszyscy w Stuffie go pokochali. Korzysta z matrycy od LG i usprawnia ją doskonałym procesorem obrazu, a wszystko to opakowuje w piękną, artystyczną obudowę. Zarówno model 55”, jak i 65” znajdzie wielu szczęśliwych nabywców.

Niewiele telewizorów UHD wyświetli obraz o tak naturalnych i głębokich kolorach, przy okazji ciesząc oko doskonałą ostrością i niwelując wszelkie smużenia. Czy ma jakieś wady? Owszem, system Android TV nie jest najwygodniejszy. Ale w kwestii jakości obrazu A1 to wzór do naśladowania. Dźwięk też nie jest najgorszy.

ZDANIEM STUFFA

Najlepszy telewizor na rynku – piękny i piekielnie drogi.

POZNAJ SYSTEMY SMART TV

Samsung Eden - Najnowsze wcielenie samsungowego Tizena daje dostęp do wielu aplikacji strumieniujących i pozwala kontrolować QLED-a za pomocą komend głosowych.

LG webOS 3.5 - LG webOS ma coś wspólnego z Edenem – pasek zadań, który pozwoli szybko przełączyć aplikacje. Najpopularniejsze zawsze są pod ręką, ale do tych mniej znanych trzeba się dokopać.

Android TV - To nie jest system znany z telefonów. Android TV przypomina raczej przeglądarkę aplikacji, która da ci dostęp do najpopularniejszych usług strumieniujących.

Materiał prasowy
Podziel się

Polecamy najnowszy numer Stuff.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.