Trwa ładowanie...

Światowy rynek tabletów wg IDC - 44,7 mln szt. w drugim kwartale

Światowy rynek tabletów kurczy się z kwartału na kwartał. W II kwartale tego roku sprzedano 44,7 mln sztuk tych urządzeń, o 7 proc. mniej niż przed rokiem.
Share
Niedawno radziliśmy wam, które smartfony z tzw. "niższej półki" warte są szczególnej uwagi (zestawienie możecie obejrzeć klikając w ten odnośnik). Oczywiście nie wymieniliśmy w tamtym materiale wszystkich godnych zainteresowania modeli, a wy zapełniliście komentarze swoimi alternatywnymi propozycjami. Za wszystkie najmocniej dziękujemy i z całą pewnością dodatkowo wzmocniły one wartość informacyjną tamtego materiału.

A co, jeżeli udało wam się już kupić tani i dobry smartfon? Co dalej? Można spocząć na laurach i cieszyć się nowym nabytkiem, co zresztą najmocniej polecamy, bo ile można wydawać na gadżety. Ale jest też możliwe, że jeszcze wam mało. Że ciągle czujecie wzywający was zew nowych technologii. Mówi on: "tablet, tablet". Ale czy da się kupić przyzwoity tablet nie poświęcając na to tysięcy złotych? Tak! Oto przykładowe urządzenia, na które warto zwrócić uwagę. Wcale nie te "najtańsze", tylko takie, które oferują dobry stosunek ceny do możliwości. Zachęcamy też jak najbardziej do typowania własnych w komentarzach.
Niedawno radziliśmy wam, które smartfony z tzw. "niższej półki" warte są szczególnej uwagi (zestawienie możecie obejrzeć klikając w ten odnośnik). Oczywiście nie wymieniliśmy w tamtym materiale wszystkich godnych zainteresowania modeli, a wy zapełniliście komentarze swoimi alternatywnymi propozycjami. Za wszystkie najmocniej dziękujemy i z całą pewnością dodatkowo wzmocniły one wartość informacyjną tamtego materiału. A co, jeżeli udało wam się już kupić tani i dobry smartfon? Co dalej? Można spocząć na laurach i cieszyć się nowym nabytkiem, co zresztą najmocniej polecamy, bo ile można wydawać na gadżety. Ale jest też możliwe, że jeszcze wam mało. Że ciągle czujecie wzywający was zew nowych technologii. Mówi on: "tablet, tablet". Ale czy da się kupić przyzwoity tablet nie poświęcając na to tysięcy złotych? Tak! Oto przykładowe urządzenia, na które warto zwrócić uwagę. Wcale nie te "najtańsze", tylko takie, które oferują dobry stosunek ceny do możliwości. Zachęcamy też jak najbardziej do typowania własnych w komentarzach.Źródło: Martin Voltri / CC
d3mvtrf

Niekwestionowanym liderem pozostaje Apple z 24,5-procentowym udziałem w rynku. Jednak również i w jego przypadku chętnych na nowe tablety zaczyna brakować - sprzedaż spadła w skali roku o blisko 18 proc. Z 12-procentowym spadkiem drugą lokatę zajmuje Samsung, trzeci od dłuższego czasu jest Lenovo - z 6,8-procentowym wzrostem sprzedaży w II kwartale.

Firmy Huawei i LG wyrzuciły z pierwszej piątki Asusa i Amazon. Obie firmy sprzedały po 1,6 mln sztuk tabletów, uzyskując ponad stuprocentowe wzrosty w skali roku.

Na minusie byli nie tylko dwaj najwięksi producenci, ale i marki spoza wielkiej piątki, które sprzedały średnio o 9,3 proc. mniej tabletów niż przed rokiem. Za spadkami na rynku tabletów stoi kombinacja dwóch czynników: coraz większa popularność telefonów z dużymi ekranami, które okazują się wystarczające również do tabletowych zastosowań oraz dłuższy cykl życia tabletów - nie wymieniamy ich co roku czy co dwa lata, lecz co trzy i więcej lat.

Producent 2Q2015 (mln sztuk) Udział (4Q2014) 2Q2014 (mln sztuk) Udział (4Q2013) Zmiana roczna
Apple 10,9 24,5% 13,3 27,7% -17,9%
Samsung 7,6 17,0% 8,6 18,0% -12,0%
Lenovo 2,5 5,7% 2,4 4,9% 6,8%
Huawei 1,6 3,7% 0,8 1,7% 103,6%
LG 1,6 3,6% 0,5 1,0% 246,4%
Pozostali 20,4 45,6% 22,4 46,7% -9,3%
Razem 44,7 100% 48,0 100% -7,0%
d3mvtrf

Podziel się opinią

Share
d3mvtrf
d3mvtrf
Więcej tematów