Trwa ładowanie...
d19iapm
Gadżety

Superszybki kompakt od Casio

Casio wprowadza na rynek zadziwiająco szybki, zaawansowany aparat kompaktowy.
To bardzo ciekawa propozycja dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość zdjęć, ale potrzebują aparatu, który mieści się w kieszeni. Nowy kompakt Casio wyposażono w matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 12-megapikseli i bardzo jasny (f/1.8-2.5) obiektyw z czterokrotnym przybliżeniem (ekwiwalent 28 - 112 mm dla formatu 35 mm). Układ optyczny wyposażony jest również w 5-osiową stabilizację obrazu. Na uwagę zasługuje szybkość z jaką EX-10 zapisuje obrazy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
casio exlim EX-10 aparat kompaktowy
casio exlim EX-10 aparat kompaktowy (Materiały prasowe)
d19iapm

Casio wprowadza na rynek zadziwiająco szybki, zaawansowany aparat kompaktowy. To bardzo ciekawa propozycja dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość zdjęć, ale potrzebują aparatu, który mieści się w kieszeni.

Nowy kompakt Casio wyposażono w matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 12-megapikseli i bardzo jasny (f/1.8-2.5. obiektyw z czterokrotnym przybliżeniem (ekwiwalent 28 - 112 mm dla formatu 35 mm). Układ optyczny wyposażony jest również w 5-osiową stabilizację obrazu.

Obudowa wykonana jest z lekkich stopów magnezu, a na jej tylnej części umieszczono odchylany 3,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 92. tys. punktów. Na obiektywie umieszczono pierścień, pozwalający na wygodną regulację wybranych parametrów. Aparat może łączyć się z komputerem przez wbudowany moduł WI-FI.

casio exlim EX-10 aparat kompaktowy (fot. Materiały prasowe)
casio exlim EX-10 aparat kompaktowy ((fot. Materiały prasowe))

Na szczególną uwagę zasługuje szybkość z jaką EX-1. zapisuje obrazy. W trybie fotografowania jest to aż 30 klatek na sekundę, a filmować możemy z szybkością nawet 1000 kl./s! Pozwala to tworzyć bardzo płynne filmy slow motion. Dostępna jest także opcja filmowania w rozdzielczości Full HD.
Najnowszy kompakt Casio wejdzie do sprzedaży jeszcze w listopadzie, jednak na razie będzie dostępny tylko w Japonii. Nie wiadomo kiedy mógłby pojawić się na naszym rynku.

d19iapm

Podziel się opinią

Share
d19iapm
d19iapm
Więcej tematów