Superflex - egzoszkielet, który da się schować pod ubraniem

Strona głównaSuperflex - egzoszkielet, który da się schować pod ubraniem
07.06.2016 10:50
Superflex - egzoszkielet, który da się schować pod ubraniem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Militarne czy przemysłowe egzoszkielety są ciężkie, powolne i sprawiają, że noszący je człowiek mocno wyróżnia się z tłumu. Jednak sprzęt ten, jak każdy, ewoluuje i wkrótce będziemy mogli zobaczyć jego nowe, bardziej przyjazne oblicze.

Superflex już na pierwszy rzut oka wygląda inaczej. Przypomina bardziej elastyczny kombinezon niż mechaniczny szkielet. Podobnie jak egzoszkielety dostępne na rynku, sprzęt opracowany przez SRI Ventures pozwoli użytkownikowi przenosić znacznie większe ciężary, jednak naukowcy planują dostarczyć swoją technologię przede wszystkim osobom starszym i niepełnosprawnym. Dzięki bardzo przystępnej formie (egzoszkielet da się w zasadzie nawet ukryć pod luźnym ubraniem) i szybkiemu montażowi (prototyp zakłada się w 5 minut, wersja komercyjna skróci ten czas do 2 minut) osoby starsze będą mogły korygować swoją postawę, poruszać się bez kul i przenosić ciężkie zakupy.

Co ciekawe sprzęt ma być także bardzo wydajny. Wszystko to dzięki sensorom zamieszczonym wewnątrz kombinezonu, które mają analizować ruchy użytkownika i aktywować specjalne umiejętności egzoszkieletu tylko wtedy, gdy będą one naprawdę potrzebne. Niestety nie wiadomo kiedy Superflex pojawi się na rynku - aktualnie firma szuka partnerów, którzy wsparliby proces produkcji.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 10 - Microsoft usunął "x" z okna aktualizacji

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)