Trwa ładowanie...
d15bdjn
CHIP
Gadżety

Sukienka reagująca na ruch dłoni: musisz to zobaczyć

Widzieliśmy już ubrania wykonane metodą druku 3D i różne pomysły na ubieralne technologie. Kolejną ciekawostką jest Butterfly Effect - sukienka od tureckich projektantek Ezra+Tuba i firmy Intel
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sukienka reagująca na ruch dłoni: musisz to zobaczyć
(youtube / Intel)
d15bdjn

Ta sukienka jest w stanie przyćmić swą urodą chyba każdą modelkę. Strój reaguje na ruch, temperaturę ciała oraz dotyk, a jego serce stanowi miniaturowy układ Intel Edison. Kiedy zbliżymy dłoń lub zbliżymy się do sukienki, szesnaście przyczepionych do niej motyli poderwie się do lotu. Gdy sensor nie wykrywa w pobliżu żadnego człowieka, motyle przyczepione do sukienki po prostu lekko poruszają skrzydłami - tak jak ich odpowiedniki w naturze. Całość może być także kontrolowana zdalnie ze smartfona.

 (fot. chip.pl)
((fot. chip.pl))

Oczywiście takie ubranie to tylko pokaz możliwości mikrokomputerów i ciekawostka, która sprawdzi się na wybiegu, a nie w prawdziwym życiu. Niewykluczone jednak, że w bliskiej przyszłości coraz więcej ubrań wyposażonych będzie w sensory i technologiczne nowinki, które nie tylko będą ułatwiać życie, ale zadbają o nasz szałowy wygląd.

d15bdjn

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Francja stawia na drogi fotowoltaniczne

d15bdjn

Podziel się opinią

Share
d15bdjn
d15bdjn
Więcej tematów