WP
Wiadomości

Sukces polskich studentów w USA. Symulowali kolonizację Marsa

Polscy studenci z Politechniki Wrocławskiej zajęli wysokie miejsca w konkursach w Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Polacy łącznie zdobyli 12 medali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polscy studenci na konkursie w Brazylii
Polscy studenci na konkursie w Brazylii (Materiały prasowe)
WP

Ekipa JetStream brała udział w zawodach dla konstruktorów lotniczych - SAE Aero Design. Impreza odbywa się już od 30 lat. Studenci rywalizowali w klasach Advanced oraz Mikro, a przygotowane przez nich maszyny miały rozpiętość skrzydeł odpowiednio 3,65 m i 1 m.

W klasie Advanced tematem była misja symulująca kolonizację Marsa. Zadania związane były m.in. ze zrzucaniem ładunku do celu oraz podniesieniem jak największego ciężaru przy jak najmniejszej wadze samolotu.

Materiały prasowe
Podziel się
WP

Polacy zajęli II miejsce w klasyfikacji generalnej oraz II miejsce za loty. W klasie Micro wywalczyli III miejsce w klasyfikacji generalnej, III miejsce za raport techniczny oraz III miejsce za udane loty i stosunek masy samolotu do masy ciężaru ładunku.

Z kolei dwa medale przywieźli z Brazylii studenci z Koła Naukowego KoNaR. Skonstruowali siedem robotów, które walczyły w trzech kategoriach. Łącznie na zawodach Iron Cup 2019 wystawiono do rywalizacji przeszło 200 maszyn - sukces Polaków jest więc godny odnotowania.

Studenci zdobyli złoto w konkurencji "MiniSumo" z robotem Quality oraz srebro w kategorii "LineFollower" z robotem Cheng Shi, tracąc do zwycięzcy zaledwie 0,02 sekundy. Pierwszej kategorii wyjaśniać raczej nie trzeba, natomiast druga polegała na jak najszybszym pokonaniu trasy. Pozostałe pięć medali Polacy zdobyli już na zawodach odbywających się w Polsce.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP