WP

Sukces polskich studentów. Drugie miejsce w "rakietowym" konkursie

Rakieta "Turbulencja", stworzona przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej, zajęła drugie miejsce w konkursie w Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy w historii polski zespół brał w nim udział. Wśród wspierających imprezę znajdziemy m.in. SpaceX.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sukces polskich studentów
Sukces polskich studentów (Materiały prasowe)
WP

Polska rakieta zajęła drugie miejsce w kategorii rakiet zasilanych paliwem ciekłym i osiągających pułap ponad 9 km - informuje uczelnia na swojej stronie internetowej.

Dodatkowo zespół AGH Space Systems otrzymał kilka wyróżnień m.in. za zarządzanie projektem, procedury bezpieczeństwa przy przygotowaniu lotu oraz za ducha i pasję całego zespołu.

"Turbulencja" wykorzystuje technologię silników rakietowych zasilanych paliwem ciekłym, którą AGH Space Systems przetestowało po raz pierwszy w ubiegłym roku na Pustyni Błędowskiej. Członkowie zespołu, który działa w AGH od 2014 r., specjalizują się w rozwijaniu technologii przemysłu kosmicznego, a w szczególności w budowie rakiet, satelitów, sond kosmicznych czy łazików marsjańskich.

WP

Spaceport America Cup 2018 odbywa się na terenie największego prywatnego portu kosmicznego na świecie, w stanie Nowy Meksyk. Tegoroczna edycja miała wsparcie największych firm z przemysłu kosmicznego, takich jak SpaceX, Blue Origin czy Boeing.

Wcześniej polski zespół zdobywał nagrody na takich międzynarodowych zawodach jak CanSat Competition, Global Space Balloon Challenge (gdzie pokonał 400 zespołów) czy European Rover Challenge. Warto dodać, że w Spaceport America Cup 2018 brały udział 132 drużyny z całego świata.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP