Trwa ładowanie...
d4d5xgm
CHIP

Streaming nie tylko dla młodych

Blisko 1,7 mln polskich internautów, którzy odtwarzają materiały audio i wideo w sieci to osoby w wieku 25-34 lat. Okazuje się też, że robi to co piąty użytkownik sieci między 7 a 14 rokiem życia i niemal co drugi powyżej 55 roku życia – wynika z sierpniowego badania Megapanel PBI/Gemius.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Streaming nie tylko dla młodych
(© Keo - Fotolia.com)
d4d5xgm
(fot. chip.pl)
Podziel się

Co więcej, jak wynika z badania, to mężczyźni (ok. 3,4 mln internautów) częściej oglądają filmy i słuchają muzyki w internecie. Różnice są jednak nieznaczne. Wśród osób, które korzystają z materiałów streamowanych online 3,2 mln to kobiety.

– _ Te dane potwierdzają, że odtwarzanie audio i wideo w sieci to jedna z najpopularniejszych form korzystania z treści internetowych _ – komentuje Andrzej Garapich, prezes spółki Polskie Badania Internetu. – _ Coraz więcej czasu spędzamy, oglądając filmy prosto z komputera zamiast w telewizorze, a muzyki coraz częściej słuchamy prosto z komputera, a nie radioodbiornika _ –. dodaje.

d4d5xgm

Zaprezentowane wyniki to pierwsze na polskim rynku dane, pokazujące oglądalność materiałów audio i wideo w sieci na stronach polskich wydawców. Pod koniec października zostały na stałe włączone do badania Megapanel PBI/Gemius.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Zanim zaczniecie kibicować naszemu rodakowi w brytyjskim Mam talent..."

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d4d5xgm

d4d5xgm
d4d5xgm