Stolik pod laptopa - dla miłośników pracy w łóżku

Stolik pod laptopa - dla miłośników pracy w łóżku

Stolik pod laptopa - dla miłośników pracy w łóżku
25.11.2008 10:46, aktualizacja: 25.11.2008 11:29

Jeżeli posiadasz notebooka, na pewno wpadłeś kiedyś na pomysł, by zabrać go ze sobą do łóżka. Nie dość, że to mało wygodne, to jeszcze po chwili pracy wszystko jest gorące – od Twoich nóg, po samego laptopa. Jak wiadomo, źle odprowadzane ciepło może doprowadzić do przegrzania komputera, skrócić jego żywotność a nawet trwale uszkodzić. Znaleźliśmy ciekawy gadżet – i to polskiego producenta – mini stoliki pod laptopy Comfortable.

Obraz
© Model dla laptopta o przękatnej ekranu 17 cali

Chłodzenie komputera przenośnego realizowane jest przez oddawanie ciepła całą powierzchnią dolnej części obudowy. Żeby uniknąć problemów związanych z przegrzewaniem się notebooka, gdy bierzemy go do łóżka, powinniśmy zabrać ze sobą sztywną podkładkę wielkości mniej więcej jego wielkości . Stawiając komputer na podkładce, a nie bezpośrednio na kołdrze, nie zaburzymy wymiany ciepła i unikniemy przegrzania notebooka. "Domowa podkładka" nie zawsze sprawdza się jednak w swojej roli, a na pewno nie gwarantuje komfortu pracy.

Dzięki stolikowi do laptopa wreszcie można komfortowo pracować na laptopie, leżąc w łóżku czy siedząc na kanapie. Stolik posiada regulowaną wysokość blatu, osobną część przeznaczoną na myszkę oraz specjalną, chowaną podstawkę pod kubek. Wszystko to sprawi, że praca w łóżku wreszcie będzie sprawiała Ci przyjemność.

Obraz

Postanowiliśmy przekonać się sami, czy taki stolik sprawdza się w praktyce i zapewnia odpowiedni komfort pracy. Zamówiliśmy stolik dedykowany pod komputery o przekątnej 1. cali (taki model kosztuje 99zł). Otrzymaliśmy mała, płaską paczkę i co nas mile zaskoczyło, stoli był już w pełni zmontowany. Wyglądem przypomina stolik śniadaniowy, jednak sekret tkwi w regulowanej wysokości blatu. Ustawiając na nim laptopa, możemy dopasować kąt pochylenia do naszego wzrostu oraz pozycji. Przed jego zsunięciem sprzętu z naszego stolika chronią dwa estetycznie wpasowane w całość konstrukcji ograniczniki. Co ważne, nie unosimy całego blatu, a tylko jego większą część, dzięki czemu pozostaje nam płaskie miejsce na swobodne operowanie myszką, lub zwyczajnie na odstawienie kubka z kawą.

Komfort pracy w łóżku jest wyśmienity. Nie męczymy dłoni musząc otrzymywać laptopa w odpowiedniej pozycji, a jednocześnie chronimy komputer przed przegrzaniem. Podobnie sytuacja wygląda, kiedy pracujemy siedząc, ponieważ laptop pewnie spoczywa na stoliku i nie zamienia się w wysokowydajną grzałkę naszych ud.

Obraz

Samo wykonanie stolika jest bardzo solidne i estetyczne. Nie dostrzegliśmy żadnych wad, czy niedokładności wykonania. Możemy wybrać kilka opcji kolorystycznych (za dopłatą) lub dodatkowych elementów jak np. szufladka. Najtańszy stolik Comortable kosztuje 89żl, a najdroższy 125zł –. dostępnych jest pięć modeli. W naszej ocenie jest to niewygórowana cena za solidny i przydatny gadżet do naszego komputera. Polecamy!

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta stronie producenta

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)