Trwa ładowanie...
d14gqcx

Stena Line. Problemy polskiego promu w Szwecji. Świadkowie słyszeli ogromny huk

Prom Stena Line Spirit płynący z Gdyni do szwedzkiej Karlskrony zderzył się z innym statkiem. Według przebywających na promie świadków, słychać było ogromny huk, a później zabrakło prądu. Jak poinformowały służby ratownicze, nikt nie został ranny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stena Line. Problemy polskiego promu w Szwecji
Stena Line. Problemy polskiego promu w Szwecji (Materiał prasowy)
d14gqcx

Do kolizji polskiego promu Stena Line Spirit doszło w poniedziałek 16 września, w porcie Verkoe w Karlskronie. Przypływający z Gdyni prom Stena Line Spirit zderzył się z innym statkiem. Nikomu z 740 pasażerów oraz 103 członków załogi nic się nie stało.

"Prom pasażerski oraz inny statek "dotknęły się" wzajemnie w porcie Verkoe w Karlskronie. Nie mamy informacji o uszkodzeniach ani osobach poszkodowanych" - powiedział Christer Ekeroth z centrali szwedzkiego ratownictwa morskiego oraz lotniczego.

d14gqcx

Z kolei rzecznik Stena Line na Szwecję poinformował, że prom miał problemy techniczne, które spowodowały konieczność uruchomienia zapasowego silnika.

"Prom nie został uszkodzony, nie ma także zagrożenia życia dla pasażerów” – przekazał Carl Martensson.

Zobacz także: Titanic się rozpada. Wrak statku w coraz gorszym stanie

Jak poinformowała przedstawicielka polskiego oddziału Stena Line Barbara Wyszyńska, prom podczas manewrów cumowania w porcie w Karlskronie doznał awarii silnika pomocniczego w warunkach silnego wiatru.

d14gqcx

"Z tego powodu prom przez krótki czas był w dryfie w pobliżu nabrzeża i innego statku, NKT Victoria. Z żadnym z nich (ani ze statkiem, ani z nabrzeżem) nie było kontaktu ani kolizji. Wkrótce przywrócono zasilanie i prom przybił normalnie do nabrzeża, a następnie rozpoczął rozładunek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń ani nie ma widocznych uszkodzeń statku". - podkreśliła Barbara Wyszyńska.

Według szwedzkiej gazety "Aftonbladet" pasażerowie przebywający na promie usłyszeli ogromny huk, a następnie zabrakło prądu.

Prom Stena Line przed następnym wyjściem w morze zostanie dokładnie sprawdzony pod względem technicznym.

Czytaj także: Bałtyk. Wypadek polskiego jachtu niedaleko Kłajpedy. Co najmniej jedna osoba nie żyje

d14gqcx

Podziel się opinią

Share

d14gqcx

d14gqcx
Więcej tematów