Trwa ładowanie...
dkouxhf

Statek objęty kwarantanną z powodu COVID-19. To masowiec o niefortunnej nazwie "Corona"

W RPA objęto kwarantanną z powodu wykrycia u jednego z marynarzy COVID-19 pierwszy statek handlowy. Masowiec nosi bardzo niefortunną nazwę "Corona", co w tym wypadku można uznać za złośliwą ironię losu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na statku handlowym "Corona" wykryto przypadek koronawirusa SARS-CoV-2
Na statku handlowym "Corona" wykryto przypadek koronawirusa SARS-CoV-2 (Wikimedia Commons CC BY)
dkouxhf

U jednego z marynarzy pływających na statku handlowym "Corona" wykryto objawy zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Inny członek załogi wszedł w samoizolację.

Należący do greckiego armatora A.M. Nomikos masowiec"Corona" opuścił port w Kapsztadzie w środę 11 marca. Już w piątek kapitan skontaktował się z Morskim Centrum Koordynacji Ratownictwa Morskiego (MRCC) i jednostką Port Health Narodowego Departamentu Zdrowia, ponieważ podejrzewał u jednego z członków załogi objawy COVID-19.

dkouxhf

W poniedziałek 16 marca członkowie załogi zostali ewakuowani i przewiezieni do szpitala śmigłowcami wojskowymi. Poza osobami znajdującymi się na statku "Corona", diagnostyce i obserwacji zostali poddani także pasażerowie wycieczkowca, który wyruszył w zeszłym tygodniu z Kapsztadu. Okazało się bowiem, że marynarz, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 leciał tym samym samolotem, co kilku pasażerów wspomnianego wycieczkowca.

- MRCC, Port Health i Kapitanat Portu w Kapsztadzie koordynują działania mające na celu ewakuację obu członków załogi poprzez zorganizowanie transportu śmigłowcami wojskowymi zagrożonych członków załogi do szpitala - powiedział rzecznik krajowych władz portowych, Transnet.

Jak do tej pory na terenie RPA odnotowano 116 przypadków zakażenia koronawirusem z Wuhan. Jednak jak na razie epidemia na kontynencie zdaje się przebiegać łagodnie i nie notuje się wielu przypadków śmiertelnych. Epidemiolodzy i specjaliści WHO przyznają, że spodziewali się większego nasilenia pandemii w tym obszarze. Niemniej władze dokładają wszelkich starań, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

dkouxhf

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Źródło: Portalmorski.pl

dkouxhf

Podziel się opinią

Share
dkouxhf
dkouxhf
Więcej tematów