Trwa ładowanie...
d2mjden
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
indie

Stąd żadna kobieta nie zadzwoni

Rada pewnej wioski w stanie Bihar na wschodzie Indii zakazała kobietom używania telefonów komórkowych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stąd żadna kobieta nie zadzwoni
(Jupiterimages)
d2mjden

Jeśli na ulicy na rozmowie przez komórkę zostanie złapana kobieta niezamężna, będzie musiała zapłacić karę 1. tysięcy rupii (180 dolarów); mężatkę zaś czeka kara w wysokości 2 tys. rupii (ok. 36 dolarów).

Zakaz został wprowadzony we wsi Sunderbari położonej w rejonie zamieszkanym głównie przez muzułmanów, około 38. km na wschód od Patny, stolicy Biharu. Szef nowo powołanego komitetu nadzorującego przestrzeganie zakazu Manuwar Alam powiedział, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy we wsi wzrosła liczba ucieczek z kochankiem i pozamałżeńskich związków. Co najmniej sześć dziewcząt uciekło z domu.

_ "Nawet zamężne kobiety odchodzą od mężów do kochanków. To dla nas hańbiące" _ - powiedział Alam. - _ "Zdecydowaliśmy więc o stanowczym zakazie używania telefonów komórkowych, które niszczą atmosferę społeczną" _.

d2mjden

_ "Dziewczęta i kobiety mogą same się chronić" _ - przyznał Suman Lal, przedstawiciel praw kobiet podczas debaty w lokalnej telewizji. _ "Technologia jest po to, aby jej używać, a nie zakazywać" _ - dodał.

Najnowsze i najpopularniejsze smartfony w najniższych cenach! Sprawdź!

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2mjden

d2mjden
d2mjden