ycipk-2ip7d6

Sprawdź, gdzie był twój dom nawet 750 mln lat temu. Mapa 3D pokazuje jak zmieniał się świat

Zastanawialiście się może, gdzie kiedyś znajdowało się miejsce w którym dziś jest wasz dom? 750 mln, 600 mln lat temu, za czasów dinozaurów, czy po ich wyginięciu? Dzięki tej mapce 3D możecie to sprawdzić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W tym miejscu znajdowała się Polska 600 mln lat temu
W tym miejscu znajdowała się Polska 600 mln lat temu (http://dinosaurpictures.org/ancient-earth#600)
ycipk-2ip7d6

Kiedy nie było jeszcze człowieka, a po Ziemi chodziły dinozaury, kontynenty wyglądały zupełnie inaczej. Dzięki niesamowitej mapie 3D możemy teraz sprawdzić, jak wyglądała Ziemia na przełomie ostatnich 700 mln lat. Niesamowite, jak przemieszczały się tereny, w których znajduje się dzisiaj nasz kraj. Twórcą mapy jest Ian Webster, który prowadzi ogromną stronę będącą bazą danych dinozaurów.

Mapę zobaczycie pod tym adresem.

Twórca mapy zadbał o jej przejrzystość. Nałożył na każdy z okresów mapę aktualnych granic państw, dzięki czemu łatwo można znaleźć tereny każdego państwa i konkretne lokalizacje. Mapę można przewijać za pomocą kursora, dodawać i usuwać chmury czy włączyć funkcję obrotu Ziemi.

ycipk-2ip7d6

Zobacz także: Asteroida, która zabiła dinozaury miała długotrwały efekt. Naukowcy zaniepokojeni odkryciem

Oprócz tego, mapa posiada kilka innych funkcji. Na przykład w lewym dolnym rogu wyświetla nam krótką informację o konkretnym okresie, który aktualnie oglądamy. Mapa może nie jest perfekcyjna i nie posiada wszystkich lokalizacji (jeszcze), ale i tak jest niesamowitą ciekawostką i warto się jej przypatrzeć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jaja dinozaurów sprzed 130 mln lat. Odnaleziono je przypadkiem w Chinach

ycipk-2ip7d6
Polub WP Tech
ycipk-2ip7d6
ycipk-2ip7d6
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ip7d6