Trwa ładowanie...

Sprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi

Jeśli spędziliście dzieciństwo z myślą o zostaniu astronautą, możecie teraz sprawdzić, czy nadalibyście się do takiego zawodu. W internecie odtworzono serię testów, które stworzyła NASA w 1958 roku. Uwaga, wszystko w języku angielskim.
Share
Nie jest łatwo zostać astronautą
Nie jest łatwo zostać astronautąŹródło: Shutterstock.com
d4kxbmo

Test z 1958 roku obejmuje sześć kategorii, w których trzeba się wykazać. Pośród nich znajdują się zadania z: wizualizacji przestrzennej, zrozumienia mechaniki, ukryte figury, test matryc Ravena oraz z analogii. Proces rekrutacyjny brał pod uwagę 508 wojskowych kandydatów, spośród których karierę astronauty mogło osiągnąć tylko siedem osób. Możecie wziąć udział w tych testach pod tym adresem.

Pierwszy etap przeszło wtedy zaledwie 31 osób, które zostały zaproszone do bazy sił powietrznych w Ohio. Testowano tam ich wytrzymałość psychiczną oraz fizyczną. Uczestników zamykano między innymi w komorach izolacyjnych, poddając ich serii silnych zmian temperatur.

d4kxbmo

Niektóre z testów były naprawdę trudne. Ci "szczęśliwcy" musieli wykonywać zadania matematyczne w pokojach wypełnionych 145-decybelowym hałasem, oraz w różnych temperaturach. Spędzali godziny zamknięci w komorach w odosobnieniu. Przeszli również kolejne 12 testów na inteligencję. Egzaminy te miały przede wszystkim na celu sprawdzić, jak zachowywali by się w skrajnie trudnych warunkach. Chodziło między innymi o manewrowanie statkiem kosmicznym, podejmowanie trudnych decyzji czy rozwiązywanie problemów podczas wirowania w powietrzu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Popular Science

d4kxbmo

Podziel się opinią

Share
d4kxbmo
d4kxbmo
Więcej tematów