Sprawdź czy jesteś grubasem! - BMI 1.0 do pobrania

Sprawdź czy jesteś grubasem! - BMI 1.0 do pobrania

04.07.2007 18:00, aktual.: 14.04.2011 15:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twoje wałeczki nie dają ci spokoju przed lustrem? Od dawna sobie obiecujesz, że przejdziesz na dietę, ale nic z tego nie wychodzi? BMI to polski program, który bezdusznie powie ci, czy jesteś gruby.

BMI to skrót od angielskiego terminu Body Mass Index, czyli wskaźniku opartego na wzroście i wadze człowieka. Jeżeli masz 180 cm wzrostu i ważysz 80 kg, to wszystko jest w porządku. Jeżeli przekroczysz tę wagę, aplikacja wyświetli czerwony napis - "masz nadwagę". Oczywiście im mniej prawidłowy BMI, tym komunikat staje się bardziej alarmujący i, powiedzmy sobie szczerze, dużo mniej przyjemny dla użytkownika. W redakcji nasz kolega pomylił pola i zamiast wzrostu podał swoją wagę, a w polu waga napisał 175... Dzięki temu uzyskał ( wirtualnie rzecz jasna ) III stopień otyłości.

Niestety wadą aplikacji jest brak podawania zakresu prawidłowej wagi dla konkretnego wzrostu. Program jest bardzo prosty w obsłudze a użytkownik może wybrać kilka wersji językowych interfejsu - dostępny jest np. angielski i polski. Na koniec pocieszenie dla wszystkich z niezbyt prawidłowym wskaźnikiem - zawsze można powiedzieć, że to masa mięśniowa.

Zobacz również katalog programów Zdrowie i uroda - http://programy.pcworld.pl/kategoria/pc_260/dom/zdrowie.i.uroda.html

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)