Sprawdź czy jesteś grubasem! - BMI 1.0 do pobrania

Sprawdź czy jesteś grubasem! - BMI 1.0 do pobrania

Sprawdź czy jesteś grubasem! - BMI 1.0 do pobrania
04.07.2007 18:00, aktualizacja: 14.04.2011 15:22

Twoje wałeczki nie dają ci spokoju przed lustrem? Od dawna sobie obiecujesz, że przejdziesz na dietę, ale nic z tego nie wychodzi? BMI to polski program, który bezdusznie powie ci, czy jesteś gruby.

BMI to skrót od angielskiego terminu Body Mass Index, czyli wskaźniku opartego na wzroście i wadze człowieka. Jeżeli masz 180 cm wzrostu i ważysz 80 kg, to wszystko jest w porządku. Jeżeli przekroczysz tę wagę, aplikacja wyświetli czerwony napis - "masz nadwagę". Oczywiście im mniej prawidłowy BMI, tym komunikat staje się bardziej alarmujący i, powiedzmy sobie szczerze, dużo mniej przyjemny dla użytkownika. W redakcji nasz kolega pomylił pola i zamiast wzrostu podał swoją wagę, a w polu waga napisał 175... Dzięki temu uzyskał ( wirtualnie rzecz jasna ) III stopień otyłości.

Niestety wadą aplikacji jest brak podawania zakresu prawidłowej wagi dla konkretnego wzrostu. Program jest bardzo prosty w obsłudze a użytkownik może wybrać kilka wersji językowych interfejsu - dostępny jest np. angielski i polski. Na koniec pocieszenie dla wszystkich z niezbyt prawidłowym wskaźnikiem - zawsze można powiedzieć, że to masa mięśniowa.

Zobacz również katalog programów Zdrowie i uroda - http://programy.pcworld.pl/kategoria/pc_260/dom/zdrowie.i.uroda.html

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)