Spotify świętuje wielki sukces

Strona głównaSpotify świętuje wielki sukces
22.05.2014 14:54
Spotify świętuje wielki sukces
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Serwis Spotify przekroczył dziś magiczną granicę 10 milionów użytkowników opłacających abonament oraz 40 milionów aktywnych użytkowników w 56 państwach na świecie.

"To był dla nas świetny rok. Zaczynaliśmy w 20 krajach, dziś jesteśmy obecni na 56 rynkach, a ludzie na całym świecie coraz chętniej słuchają muzyki ze streamingu. Przekroczenie progu 10 milionów płatnych subskrypcji to ważny krok zarówno dla Spotify, jak i dla całego przemysłu muzycznego" - oznajmił Daniel Ek, CEO i założyciel Spotify. "Umacniamy naszą pozycję lidera rynku muzyki cyfrowej i staramy się, aby coraz więcej osób na całym świecie miało do niej dostęp".

Od premiery Spotify w 2008 roku użytkownicy serwisu stworzyli ponad 1,5 miliarda playlist, każdego dnia wspólnie układając i aktualizując 5 milionów list utworów.

W ramach podziękowań dla wszystkich fanów muzyki i artystów, którzy przyczynili się do sukcesu, Spotify prezentuje listę najlepszych wykonawców w serwisie:

Najczęściej Słuchany Wykonawca: Eminem został najczęściej słuchanym wykonawcą wszech czasów w Spotify. Tytuł najczęściej słuchanej wykonawczyni przypadł Rihannie. Drugi na liście najczęściej słuchanych mężczyzn jest David Guetta, a Katy Perry uplasowała się na kobiecej liście tuż za Rihanną.

Najczęściej Słuchany Utwór: Wake Me Up Avicii’ego to najczęściej odtwarzany utwór wszech czasów, odsłuchany ponad 235 milionów razy.

Najchętniej Obserwowany Wykonawca: David Guetta został najchętniej obserwowanym wykonawcą w Spotify z ponad 5 milionami obserwujących go fanów.

Z ostatniego miesiąca: Top 100 Pop Tracks on Spotify to najchętniej słuchana playlista, a kawałek Rather Be feat. Jess Glynne od Clean Bandit był najczęściej odtwarzanym utworem w trybie offline.

Rozwój i wzrost globalnego zasięgu Spotify jest istotny nie tylko dla samego serwisu, ale również dla całego przemysłu muzycznego. Od 2008 roku Spotify przekazało właścicielom praw autorskich ponad miliard dolarów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Netflix jeszcze mocniej wchodzi do Europy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)