ycipk-1v56gu

Sposób na pozbycie się smogu. Wieża oczyści nasze miasta

Oczyszczacze powietrza stały się ostatnio bardzo modne. I nie ma w tym nic dziwnego. Poziom zanieczyszczenia powietrza wzrasta na całym świecie. Szczególnie zagrożone są Chiny, a więc potrzebny był im trochę większy filtr.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogromna wieża ma chronić miasta przed smogiem.
Ogromna wieża ma chronić miasta przed smogiem. (Twitter)
ycipk-1v56gu

Ponad 100-metrowy oczyszczacz powietrza powstał na terenie miasta Xi'an w prowincji Shaanxi. Według wstępnych doniesień wieża bardzo dobrze sprawdza się w roli oczyszczacza powietrza, obejmując zasięgiem powierzchnię około 10 km kwadratowych. W Warszawie należałoby zbudować przynajmniej 52 takie wieże.

Więcej zdjęć:

ycipk-1v56gu

Według naukowców w ciągu kilku miesięcy udało się zredukować poziom smogu do minimum. Jeśli wieża naprawdę tak dobrze działa, to zdecydowanie należy budować je na całym świecie. Chińczycy planują budować oczyszczacze w okolicach szkół, szpitali i obszarów mieszkalnych.

Budowa takiego urządzenia w naszym kraju, mogłaby być bardzo rozsądnym posunięciem. Jesteśmy czerwoną plamą na mapie Europy.

Wieża została otoczona szklarniami, które zajmują mniej więcej pół stadionu piłkarskiego. Budowla zasysa brudne powietrze do środka, a następnie podgrzewa je za pomocą energii słonecznej. To powoduje unoszenie się powietrza w górę, gdzie zainstalowane są filtry.

ycipk-1v56gu
Polub WP Tech
ycipk-1v56gu
ycipk-1v56gu
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1v56gu