Trwa ładowanie...
dxxzpnk

Sposób na pozbycie się smogu. Wieża oczyści nasze miasta

Oczyszczacze powietrza stały się ostatnio bardzo modne. I nie ma w tym nic dziwnego. Poziom zanieczyszczenia powietrza wzrasta na całym świecie. Szczególnie zagrożone są Chiny, a więc potrzebny był im trochę większy filtr.
Share
Ogromna wieża ma chronić miasta przed smogiem.
Ogromna wieża ma chronić miasta przed smogiem.Źródło: Twitter
dxxzpnk

Ponad 100-metrowy oczyszczacz powietrza powstał na terenie miasta Xi'an w prowincji Shaanxi. Według wstępnych doniesień wieża bardzo dobrze sprawdza się w roli oczyszczacza powietrza, obejmując zasięgiem powierzchnię około 10 km kwadratowych. W Warszawie należałoby zbudować przynajmniej 52 takie wieże.

Więcej zdjęć:

Według naukowców w ciągu kilku miesięcy udało się zredukować poziom smogu do minimum. Jeśli wieża naprawdę tak dobrze działa, to zdecydowanie należy budować je na całym świecie. Chińczycy planują budować oczyszczacze w okolicach szkół, szpitali i obszarów mieszkalnych.

dxxzpnk

Budowa takiego urządzenia w naszym kraju, mogłaby być bardzo rozsądnym posunięciem. Jesteśmy czerwoną plamą na mapie Europy.

Wieża została otoczona szklarniami, które zajmują mniej więcej pół stadionu piłkarskiego. Budowla zasysa brudne powietrze do środka, a następnie podgrzewa je za pomocą energii słonecznej. To powoduje unoszenie się powietrza w górę, gdzie zainstalowane są filtry.

dxxzpnk

Podziel się opinią

Share
dxxzpnk
dxxzpnk
Więcej tematów