Spektakularny test NASA zakończony powodzeniem. Zobacz nagranie

Strona głównaSpektakularny test NASA zakończony powodzeniem. Zobacz nagranie
29.06.2016 14:12
Spektakularny test NASA zakończony powodzeniem. Zobacz nagranie

NASA po raz drugi przeprowadziła widowiskowy test siłownika rakiety, która w przyszłości mogłaby zostać wysłana na Marsa. Siłownik ma zapewnić 75 proc. mocy potrzebnej do opuszczenia pola grawitacyjnego Ziemi. Spektakularna próba, którą obserwowało wielu widzów, tym razem również zakończyła się powodzeniem. Na koniec 2018 r. NASA zapowiada test powietrzny.

NASA po raz drugi przeprowadziła widowiskowy test silnika rakiety, która w przyszłości mogłaby zostać wysłana na Marsa. Ma on zapewnić aż 75 proc. mocy potrzebnej do opuszczenia pola grawitacyjnego Ziemi. Spektakularna próba, którą obserwowało wielu widzów, tym razem również zakończyła się powodzeniem. Na koniec 2018 r. NASA zapowiada test powietrzny.

Przed NASA stanie również zadanie skonstruowania odpowiedniego lądownika. I chociaż Amerykańska Agencja Kosmiczna nie robiła tego od lat, to realizowany właśnie projekt ściągnięcia na orbitę Księżyca kawałka asteroidy da jej okazję do przypomnienia sobie wszystkiego, co jest konieczne do przeprowadzenia takiej operacji. Amerykanie mówią również o możliwości ponownego lądowania na naturalnym satelicie Ziemi. Tutaj jednak spekuluje się, że skonstruowanie potrzebnego do tego lądownika powierzy jakiejś niezależnej firmie lub partnerowi spoza USA.

A co, kiedy zarówno od strony technicznej jak i ludzkiej wszystko będzie już przygotowane? Wtedy NASA może zacząć od czegoś mniejszego - wysłania pierwszej ekipy na orbitę Czerwonej Planety albo na jeden z jej księżyców - zanim podejmie się wysiłku zorganizowania pełnej misji załogowej na Marsa. Ta wymagać będzie jeszcze opracowania procedur przeżycia na niej przez wiele miesięcy - tak jak widzieliśmy to w Hollywoodzkim filmie, astronauci będą musieli być gotowi do przygotowywania i pozyskiwania wielu potrzebnych im zasobów na miejscu. Przetransportowanie wszystkiego, co będzie im konieczne, nie wchodzi w grę.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)