Spadające gwiazdy mają ozdobić igrzyska 2020 w Tokio

Spadające gwiazdy mają ozdobić igrzyska 2020 w Tokio22.05.2016 11:37
Spadające gwiazdy mają ozdobić igrzyska 2020 w Tokio

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich to wielkie wydarzenie, które obserwują widzowie z całego świata. Nic dziwnego, że każdy kraj je organizujący stara się zabłysnąć przed pozostałymi. Jeśli startup ALE Co. przekona japońskie władze do swojego pomysłu, możemy być pewni, że otwarcie letniej olimpiady w Tokio będzie niezapomniane. Według lokalnych mediów umowa jest bliska podpisania.

ALE Co. zamierza przeprowadzić niezwykły pokaz pirotechniczny, jednak ma to być coś o wiele bardziej zaawansowanego od tradycyjnych pokazów sztucznych ogni - firma zamierza uświetnić ceremonię otwarcia deszczem sztucznych, spadających gwiazd. Brzmi niesamowicie, prawda?

Według ALE Co. ich spadające gwiazdy będą widoczne nie tylko bezpośrednio nad tokijskim stadionem, ale także w promieniu 10. kilometrów od miasta, co ma sprawić, że cały pokaz będzie latami wspominany przez media i uczestników imprezy.

Tak ma to wyglądać w praktyce:

Jak pomysłodawcy zamierzają przeprowadzić tak skomplikowaną operację? Najpierw firma umieści na orbicie satelitę, który uniesie ładunek w postaci 500-100. specjalnie zaprojektowanych kulek. Kulki te zbudowane są z chemicznych substancji, które po wejściu w ziemską atmosferę, będą ulegać procesowi spalania - tak jak naturalne meteoryty. Dzięki zróżnicowanym materiałom i pierwiastkom producent będzie w stanie zagwarantować różnego rodzaju kolory - np. miedź w trakcie spalania uzyskuje kolor jasno zielony, a lit - jasno różowy.

Taki pokaz niestety ma swoją cenę. Firma nie ujawniła jeszcze oficjalnego kosztu przedsięwzięcia, ale według nieoficjalnych źródeł przygotowanie pojedynczej "gwiady" to wydatek rzędu 810. dolarów. A do tego doliczyć trzeba będzie jeszcze koszt budowy i wysłania satelity.Pierwszy prototyp ma zostać wystrzelony na orbitę w drugiej połowie tego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)