WP

SpaceX zabierze go w kosmos. Na Twitterze rozdaje pieniądze

Yusaku Maezawa będzie pierwszym kosmicznym turystą, który obleci Księżyc na pokładzie rakiety SpaceX. Zanim jednak do tego dojdzie, jeden z najbogatszych Japończyków rozdaje na Twitterze pieniądze. Ma ku temu powód.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kosmiczny turysta SpaceX i założyciel firmy, Elon Musk
Kosmiczny turysta SpaceX i założyciel firmy, Elon Musk (Twitter)
WP

Yusaku Maezawa to 42-letni przedsiębiorca z Japonii. Jest założycielem i właścicielem internetowego sklepu modowego Zozotown - największego internetowego sprzedawcy ubrań w Japonii. Z majątkiem szacowanym na 2,7 miliarda dolarów, Maezawa jest 18. najbogatszym Japończykiem. Już wiadomo, że to on będzie pierwszym kosmicznym turystą, którego SpaceX zabierze w kosmos. Najpierw Maezawa woli jednak dać radość ludziom na Ziemi.

Biznes Japończyka generuje kosmiczne zyski. Jego sklep w trakcie noworocznych wyprzedaży zarobił 10 mld jenów - czyli prawie 350 mln zł. Yusaku Maezawa pieniędzmi nie chce cieszyć się sam, więc zapowiedział na Twitterze, że rozda 100 osobom łącznie 100 mln jenów. A więc po milion jenów na głowę - do zgarnięcia jest niecałe 35 tys. zł.

WP

Zainteresowani wygraną muszą tylko podać dalej twitterowy wpis Japończyka i zaobserwować jego profil, jeżeli jeszcze tego nie zrobili. Z tej grupy wybrana zostanie setka szczęśliwców. Znalezienie się wśród wylosowanych będzie można uznać za spore szczęście, bo wpis został podany dalej przez ponad 5 mln użytkowników Twittera. Jak łatwo się domyślić, to nowy rekord serwisu.

Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym!

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP