Trwa ładowanie...
dmt0ulf

SpaceX wyśle w kosmos satelitę NASA. TESS będzie najpotężniejszym teleskopem

Transisting Exoplanet Survey Satelite (TESS), to teleskop, którego zadaniem będzie wyśledzenie tysięcy obcych planet, nigdy wcześniej nie zaobserwowanych. Naukowcy liczą na nawet 200 tysięcy egzoplanet i być może, spotkanie życia pozaziemskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TESS jest już gotowy do wysłania w kosmos
TESS jest już gotowy do wysłania w kosmos (NASA)
dmt0ulf

SpaceX - firma miliardera Elona Muska wyśle w kosmos nowego satelitę NASA. Do tego przedsięwzięcia użyją sprawdzonej rakiety Falcon 9. Kosmiczny teleskop zostanie wysłany na orbitę 16 kwietnia z Cape Canaveral na Florydzie o 18:32 czasu lokalnego(EDT). W Polsce będzie to 17 kwietnia i godzina 00:32.

Kosmiczny Teleskop Kepler pozwolił nam odkryć, że na naszym niebie jest więcej planet, niż gwiazd. Tess ma otworzyć nasze horyzonty i pokazać różnorodność najbliższych planet. Takie nadzieje wiąże z teleskopem Paul Hertz, dyrektor działu astrofizycznego NASA.

Kepler jest używany do obserwacji tylko do niewielkich części nieba, patrząc na około 100 tys. gwiazd. TESS będzie posiadać szerokie pole widzenia które jest... 400 razy większe! Naukowcy nie są w stanie do końca powiedzieć, ile będzie można zaobserwować, może to być znacznie więcej, niż przewidują.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmt0ulf

Podziel się opinią

Share

dmt0ulf

dmt0ulf