Trwa ładowanie...
ycipk-1os9fe

SpaceX: Tesla Roadster wykonała pierwsze okrążenie Słońca

Tesla Roadster znajduje się w kosmosie od kilkunastu miesięcy. Podróżuje nią manekin o nazwie Starman, który "kieruje" pojazdem poruszającym się z ogromną prędkością. Roadster wykonał już pierwsze okrążenie wokół Słońca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tesla Roadster w kosmosie.
Tesla Roadster w kosmosie. (Facebook.com, Fot: Starman by SpaceX)
ycipk-1os9fe

Tesla Roadster została wystrzelona w kosmos rakietą Elona Muska – Falcon Heavy w lutym 2018 roku. Od tego czasu minęło półtora roku, a Starman pokonał około 1,23 mld kilometrów, w tym raz okrążył Słońce.

Podróż Starmana można oglądać w internecie

Na specjalnej stronie internetowej można obserwować, gdzie obecnie znajduje się pojazd, z jaką prędkością się porusza, a także przeczytać liczne ciekawostki na jego temat.

ycipk-1os9fe

Jedna z interesujących informacji wskazuje, że Starman pokonał odległość, którą w przypadku Ziemi można porównać do przejechania wszystkich światowych dróg ponad 33 razy.

Tesla Roadster zbliży się do Marsa 7 października 2020 roku na odległość 7,5 mln km, a do Ziemi 5 listopada 2020 roku. Szacowana odległość 52 mln km jest jednak na tyle duża, że nie uda się zobaczyć Starmana przemierzającego nocne niebo.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1os9fe

ycipk-1os9fe
ycipk-1os9fe