Trwa ładowanie...
d35rzc9
CHIP
Gadżety

Soundbar zaspokaja potrzeby miłośników domowej rozrywki

Muzyka, film, mecz czy spektakl. Niezbędnym elementem każdego z tych widowisk jest dźwięk. Warto o tym pamiętać, wybierając sprzęt audio-video do swojego mieszkania. Dziś mamy alternatywę dla kina domowego, aby cieszyć się dźwiękiem najwyższej jakości. Wystarczy wyposażyć swój salon w nowoczesny soundbar, który nie tylko znacząco poprawia jakość dźwięku, lecz ma również sporo innych zalet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Soundbar zaspokaja potrzeby miłośników domowej rozrywki
(mat. prasowy)
d35rzc9

Soundbary zyskują na popularności na całym świecie. Producenci sprzętu stale poszerzają ofertę tych urządzeń, wyposażając je w coraz nowocześniejsze rozwiązania podnoszące jakość dźwięku. Ich minimalistyczny design idealnie komponuje się z nowoczesną linią telewizorów, zaś wrażenia słuchowe są nieporównywalne z tymi, które zapewniają głośniki umieszczone w odbiornikach. A wszystko to za sprawą wielokanałowości oraz dużej mocy tych urządzeń, która zapewnia jeszcze potężniejszy dźwięk płynący z telewizora. Dzięki temu możemy cieszyć się czystym dźwiękiem, doświadczając wrażeń bliższych sali kinowej czy koncertowej. Co jeszcze można zyskać, wyposażając swój salon w nowoczesny soundbar?

Każdy z nas niejednokrotnie zmagał się z plątaniną kabli, podłączając nowy sprzęt w swoim domu. Rozbudowany system głośników i kabli łączących telewizor z nagłośnieniem stanowi także spore wyzwanie podczas sprzątania salonu. A gdyby tak ograniczyć okablowanie do minimum?

Soundbary to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają wystarczająco dużo miejsca na rozbudowane zestawy kina domowego lub po prostu nie chcą wypełniać salonu licznymi elementami nagłośnienia. Zakup kina domowego wiąże się bowiem z zagospodarowaniem miejsca, przeznaczonego specjalnie na zestaw głośników oraz wzmacniacz. Soundbary, dzięki niewielkim gabarytom, doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. W zależności od wybranego modelu, można postawić je pod telewizorem lub zamontować na ścianie pod odbiornikiem. Dzięki idealnemu dopasowaniu do telewizora, soundbar może stać się jego integralną częścią, również pod względem wizualnym!

d35rzc9

Soundbary to nie tylko ekskluzywny design i najwyższa jakość dźwięku, lecz także nowoczesne rozwiązania uwzględniające potrzeby związane z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Nasza ulubiona muzyka przechowywana w pamięci smartfona zachwyci nas jeszcze bardziej, gdy połączymy urządzenie mobilne z systemem nagłośnienia. Wystarczy z poziomu smartfona wybrać soundbar w celu jego połączenia - włączy się automatycznie i zacznie odtwarzać wybrane utwory. Słuchanie ulubionej muzyki ułatwia także wbudowany interfejs sieci WiFi, który zapewnia bezprzewodowe połączenie z siecią.

Patrząc na zalety nowoczesnych soundbarów, nie ma się co dziwić, że kolejne modele telewizorów pojawiają się w towarzystwie designerskich systemów nagłośnienia. Niewielkie gabaryty tych urządzeń, brak plączących się kabli i prostota użytkowania w połączeniu z wysokiej klasy dźwiękiem to najlepsza odpowiedź na potrzeby współczesnych miłośników domowej rozrywki. Poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych modeli obecnie na rynku.

Samsung HW-HW-J7500

 (fot. mat. prasowy)
((fot. mat. prasowy))

Prezentowany soundbar, to urządzenie o zakrzywionej formie, które skrywa w sobie system 8.1. Dodatkowo w połączeniu z bezprzewodowym aktywnym subwooferem z membraną o przekątnej 7-cali, będzie stanowić uzupełnienie domowego systemu audio - video.
Zgodnie z informacją od producenta, HW-J750. wygeneruje krystalicznie czysty dźwięk o łącznej mocy (RMS) 320 W dzięki zastosowanej technologii Crystal Amplifier. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w technologię poprawy dźwięku - HFR (High Fidelity Restoration). W efekcie jej działania, przywrócona zostaje wierność reprodukcji źródła dźwięku, gwarantując jakość zbliżoną do ideału. Soundbar pozwoli także na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki w doskonałej jakości. Urządzenie obsługuje autorski kodek audio firmy Samsung, Bluetooth Hi-Fi Codec, dzięki czemu możemy bezprzewodowo odtwarzać muzykę z urządzeń mobilnych bez ponoszenia straty w jakości.

d35rzc9

Z zastosowanych w soundbarze Samsung HW-J750. rozwiązań, warto wspomnieć jeszcze o funkcji Surround Sound Expansion, zaprojektowanej z myślą o domowych seansach filmowych. Rozwiązanie to ma za zadanie podniesienie wydobywanego dźwięku do poziomu telewizora. Dzięki temu, w trakcie oglądania filmu nie będziemy mieć wrażenia, że ścieżka dźwiękowa dociera do nas z zewnętrznego urządzenia.

 (fot. mat. prasowy)
((fot. mat. prasowy))

Soundbar został wyposażony w specjalny uchwyt do montażu, przy użyciu którego urządzenie podwiesimy pod telewizorem na ścianie. HW-J750. jest także w pełni kompatybilny z bezprzewodowym systemem audio Samsung Multiroom, dzięki temu soundbar włączymy w nasz domowy zestaw grający oraz uzyskamy na nim możliwość odtwarzania muzyki z wielu źródeł dzięki wygodnej i intuicyjnej aplikacji Samsung Multiroom 2.0.
Nowy soundbar HW-J750. firmy Samsung dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej (HW-J7500) oraz srebrnej, oznaczonej symbolem HW-J7501.
LG Music Flow HS8

 (fot. mat. prasowy)
((fot. mat. prasowy))

Kolejne urządzenie to LG Music Flow HS8. które będzie idealnie pasowało do zakrzywionych telewizorów. Taki kształt listwy głośnikowej nadaje jej nie tylko nowoczesny wygląd, ale też przynosi nowe wrażenia dźwiękowe. Urządzenie posiada tryb i-Sound, który analizuje wyświetlane na telewizorze treści i w czasie rzeczywistym modyfikuje ustawienia dopasowując dźwięk do obrazu. W ten sposób bez względu na to, czy oglądamy film, mecz, czy gramy w grę, uzyskamy optymalną jakość dźwięku.
Soundbar współpracuje nie tylko z telewizorami LG. Urządzenie jest kompatybilne z Google Cast - wykorzystując serwisy strumieniujące muzykę, będziemy mogli bezprzewodowo przesłać ją ze smartfona czy tabletu prosto na soundbar. Dodatkowo będziemy mogli także wykorzystać inne urządzenia z rodziny LG Music Flow i odtwarzać muzykę w kilku pokojach równocześnie. Odtwarzanie muzyki w poszczególnych pomieszczeniach odbywa się za pomocą trybu Multi-room, który umożliwia sterowanie systemem z poziomu smartfona, np. tworząc jedną listę odtwarzania dla całego domu lub wybierając różne utwory dla każdego z pomieszczeń.

d35rzc9

Sony HT-RT5

 (fot. mat. prasowy)
((fot. mat. prasowy))

Sony HT-RT5 jest wysokiej jakości listwą głośnikową z bezprzewodowymi tylnymi głośnikami i aktywnym subwooferem, który został stworzony przede wszystkim w celu wzmocnienia brzmienia nowoczesnych telewizorów.

HT-RT5 oferuje 5.1 kanałowy dźwięk przestrzenny, którego moc całkowita wynosi 55. W. Firma Sony zastosowała różne tryby dźwięku, które pozwalają dopasować brzmienie do obrazu na ekranie telewizora. Urządzenie zostało także przystosowane do montażu na ścianie. Listwa głośnikowa posiada głośnik centralny. W skład zestawu wchodzą ponadto dwa bezprzewodowe tylne głośniki i niezależny subwoofer bezprzewodowy.
Nawiązanie łączności z dodatkowymi głośnikami następuje automatycznie, bez potrzeby prowadzenia przewodów głośnikowych. Do urządzenia dołączono mikrofon, dzięki któremu możemy przetestować akustykę pomieszczenia przy użyciu systemu Digital Cinema Auto Calibration DX.

d35rzc9

Model HT-RT5 jest przystosowany do łączenia w grupy z innymi współpracującymi głośnikami bezprzewodowymi i zestawami muzycznymi Hi-Fi. Dzięki temu we wszystkich pokojach może rozbrzmiewać ta sama muzyka.

Yamaha YAS-105

 (fot. mat. prasowy)
((fot. mat. prasowy))

Na koniec prezentujemy urządzenie japońskiego producenta. Soundbar został wyposażony w bezprzewodową łączność Bluetooth i posiada wbudowane subwoofery, które w połączeniu technologią Air Surround Xtreme zapewniają niesamowite przestrzenne brzmienie. W kompaktowej obudowie mierzącej ok. 9. cm szerokości, 13 cm głębokości i 6 cm wysokości został umieszczony zestaw sześciu przetworników: dwa frontowe (55 mm), dwa wysokotonowe (19 mm) oraz dwa wbudowane subwoofery (75 mm), które współpracują z systemem bas refleks. Yamaha YAS-105 obsługuje ponadto Dolby Digital i wykorzystuje technologię Yamaha Air Surround Xtreme, który zapewnia 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Praktycznym dodatkiem jest także Yamaha Clear Voice, czyli układ podwyższający poziom dialogów oraz narracji, co ułatwia zrozumienie mowy nawet podczas dynamicznych akcji.
YAS-10. można ustawić poziomo przed telewizorem lub po obróceniu o 90 stopni zawiesić poziomo na ścianie. Yamaha YAS-105 jest już dostępny w sprzedaży. Można go kupić w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Volkswagen - specjalna aplikacja do oszukiwania w testach

d35rzc9

Podziel się opinią

Share
d35rzc9
d35rzc9
Więcej tematów