Sony nie zamierza sprzedawać działu mobilnego

Sony nie zamierza sprzedawać działu mobilnego10.07.2015 14:47
Sony nie zamierza sprzedawać działu mobilnego
Źródło zdjęć: © WP.PL

Dyrektor generalny i prezes Sony Mobile, Hiroki Totoki, w wywiadzie dla Arabian Business powiedział, że nie będzie sprzedaży czy też wyjścia z aktualnego biznesu mobilnego.

Totoki odniósł się do plotek na temat sprzedaży Sony Mobile. Plotek, które wynikały z ogromnych strat, generowanych przez dział mobilny, jak również z faktu sprzedaży działu Vaio, dostarczającego komputery. Według Totoki straty pojawiły się w wyniku utraty wartości aktywów (odkupionych od Ericssona w 2012 r.) i korekt księgowych, a przepływy pieniężne w firmie nie wzbudzają obaw.

CEO Sony Mobile powiedział, że w bieżącym roku dojdzie do szeregu transformacji, które wpłyną na poprawę wyników w kolejnych 12 miesiącach. Dodał, że wierzy w realizację tych zmian za pośrednictwem nowych technologii oraz wprowadzeniem wysokiej jakości produktów. Plan zakłada też zmniejszenie kosztów o 30 proc. do końca 2016 oraz redukcję zatrudnienia o 20 proc. Ma to usprawnić organizację oraz portfolio produktów, tak aby zmaksymalizować rentowność i poprawić zwrot z inwestycji.

Sony widzi silną konkurencję ze strony chińskich producentów, którzy robią dobrej jakości smartfony. Dlatego też firma stara się wprowadzać nowe technologie i różnicować urządzenia, ale punktem wyjścia w strategii jest cały czas niezawodność, wytrzymałość produktu i jakość oprogramowania (w tym interfejsu). Firma widzi też przyszłość w IoT (Internet Rzeczy) i stara się rozwijać nowe inteligentne urządzenia zdolne do podłączenia się nie tylko do smartfonów, ale też innych urządzeń, czy też maszyn.

Wspomnieć należy, że Totoki dopiero w listopadzie 2014 zaczął odpowiadać za dział mobilny, zastępując na stanowisku Kunimasa Suzukiego.

Zobacz także: Zmierzch epoki Sony? Gigant ujawnia swoje plany

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)