Sony: Ekran 2K w smartfonie jest bez sensu, szkoda akumulatora

Sony: Ekran 2K w smartfonie jest bez sensu, szkoda akumulatora
08.09.2014 15:59
Sony: Ekran 2K w smartfonie jest bez sensu, szkoda akumulatora
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Calum MacDougall, dyrektor marketingu Sony odpowiedzialny za linię Xperia, ostro rozprawia się z ekranami 2K w smartfonach. Jego zdaniem to tylko niepotrzebny drenaż akumulatora.

"O ile wierzymy, że dłuższy czas pracy akumulatora jest jednym z kluczowych aspektów na których zależy klientom oraz że możemy dostarczyć świetne ekrany Full HD uzbrojone w technologie Sony, o tyle już nie wierzymy, że kompromis pomiędzy ekranem 2K i konsumpcją akumulatora jest odpowiednim kompromisem dla konsumentów" - powiedział w wywiadzie dla TrustedReviews Calum MacDougall.

Według MacDougalla, ekran 2K w telefonie to miły luksus, ale i tak nie robi on wielkiej różnicy względem Full HD, bo mało kto ogląda tak wysokiej rozdzielczości filmy na swoim smartfonie. Poza tym uważa, że dobry ekran to coś więcej, niż tylko odpowiednie zagęszczenie pikseli - takie rzeczy jak wierne odwzorowanie barw są równie istotne.

Smartfony o dłuższej niż do tej pory żywotności akumulatora są bardzo ciepło przyjmowane przez rynek, co potwierdza szereg badań Sony, i to właśnie czas pracy jest aktualnie priorytetem przy wyborze nowego telefonu. Choć niektóre osoby mogą być rozczarowane "tylko Full HD" w Xperii Z3. Sony zapewnia, że firma miała bardzo dobre powody by postawić na tę rozdzielczość.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)