Sony chce przejąć matrycowy biznes od Toshiby

Sony chce przejąć matrycowy biznes od Toshiby28.10.2015 11:25
Sony chce przejąć matrycowy biznes od Toshiby
Źródło zdjęć: © chip.pl

Sony po wydzieleniu działu matryc wchłania mniejszych producentów. Po belgijskim Softkinetic, na celowniku jest Toshiba.

Chodzi oczywiście jedynie o dział zajmujący się produkcją sensorów, a nie cały rozbudowany biznes Toshiby obejmujący rozmaite segmenty rynku od laptopów po reaktory jądrowe. Oferta Sony to 20 mld jenów, czyli w przeliczeniu 164,68 mln dolarów. Za tę kwotę Sony przejąć ma m.in. najnowszą fabrykę Toshiby w Oita w południowej Japonii.

Zupełne wyjście Toshiby z segmentu sensorów to efekt planowanej szerokiej restrukturyzacji firmy, zarządzonej po skandalu z zawyżaniem zarobków. Od roku obrotowego 2008/2009 firma zadeklarowała przychód netto wyższy względem rzeczywistego o łącznie 1,3 mld dolarów.

Sensory Toshiby trafiają do urządzeń wielu producentów, w ostatnim czasie znamy je m.in. z niezbyt udanego aparatu w HTC One M9. Dział matryc Sony zaś jest absolutnym liderem zarówno w świecie aparatów cyfrowych, jak i telefonów komórkowych. Obecnie najlepsze na świecie zdjęcia robią telefony właśnie z matrycami od Sony. Według źródeł cytowanych przez Reuters, należy spodziewać się szybkiego finału transakcji przejęcia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)