ycipk-3ssv9j

Snowden powinien "zaakceptować konsekwencje swoich czynów" i przestać chować się za Putinem

Wygląda na to, że Edward Snowden nieprędko wyprowadzi się z Moskwy. To już dwa lata od złożenia petycji "We The People", podpisanej przez 170 tysięcy Amerykanów, której przesłanie było proste: <u>darujcie Snowdenowi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Snowden powinien "zaakceptować konsekwencje swoich czynów" i przestać chować się za Putinem
(PAP/EPA / Kay Nietfeld)
ycipk-3ssv9j

Władze USA mają jednak inne zdanie i Snowdenowi na rękę nie pójdą. Odpowiedzią na petycję jest list napisany przez Lisę Monaco - dyrektora ds antyterroryzmu i bezpieczeństwa wewnętrznego, którego autorka nie tylko nie chce darować Snowdenowi winy, ale i również postuluje o to, aby ten jak najszybciej wrócił do kraju, gdzie mógłby "zaakceptować konsekwencje swoich czynów". Monaco argumentuje swój punkt widzenia w następujący sposób:

- Jeśli wydaje mu się (Snowdenowi - przyp. red.), że jego akcje wynikały z obywatelskiego nieposłuszeństwa, to powinien zrobić to samo, co inni, wchodzący w konflikt ze swoim rządem: wyzwać go, zabrać głos w tej sprawie, zaangażować się w konstruktywną krytykę i - co najważniejsze - zaakceptować konsekwencje swoich czynów. Powinien wrócić do Stanów Zjednoczonych i zostać osądzony, zamiast chować się za autorytarnym reżimem. Obecnie ucieka on bowiem przed konsekwencjami swoich czynów.

Pani Monaco ani jednym słowem nie raczy wspomnieć, że spora część z ujawnionej przez Snowdena działalności NSA prowadzona była nielegalnie. Ani słowa nie ma również o skandalach dyplomatycznych, jakie wywołało podsłuchiwanie polityków innych państw. Edward Snowden został oskarżony m.in o szpiegostwo na podstawie kontrowersyjnej ustawy z 191. roku o nazwie Espionage Act.

ycipk-3ssv9j

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: To największa usterka w historii Androida

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ssv9j

ycipk-3ssv9j
ycipk-3ssv9j