Trwa ładowanie...
dhdul4k

Śnieżka. Niecodzienna sytuacja. Turyści utrudniali akcję ratunkową.

Sobotnia akcja reanimacyjna na Śnieżce sprawiła spore trudności ratownikom GOPR. Wszystko za sprawą turystów, którzy zamiast pomóc w akcji, zaczęli ją utrudniać, próbując zrobić zdjęcia i nagrywać filmy telefonem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turyści utrudniali akcję ratunkową na Śnieżce
Turyści utrudniali akcję ratunkową na Śnieżce (Facebook.com)
dhdul4k

Do zdarzenia doszło w sobotę, 12 października w Karkonoszach. W pobliżu Domu Śląskiego pod Śnieżką leżał nieprzytomny mężczyzna. Z relacji świadków wynika, że turyści nie byli zainteresowani jego stanem zdrowia i nie zwracali na niego uwagi. Po czasie pojawiła się osoba, która podjęła się akcji reanimacyjnej i wezwała pomoc.

Zobacz także: Japonia nawiedzona przez tajfun Hagibis. Są ofiary śmiertelne

Na miejsce wezwany został GOPR Karkonosze, a także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Straż Parku zatrzymała ruch na szlaku, aby ułatwić służbom prowadzenie akcji reanimacyjnej. Ta decyzja nie spodobała się wszystkim turystom, którzy mieli pretensje o zamknięcie szlaku i mimo wszystko próbowali zbliżyć się do miejsca prowadzenia działań.

dhdul4k

- Niektórzy wędrowcy starali się jednak przedostać do strefy działań ratowników z telefonami w dłoniach. Podobnie było kiedy przyleciał śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wygląda na to że zrobienie kilku zdjęć było dla nich ważniejsze niż ratowanie życia - czytamy w poście na Facebooku, który opublikował Karkonoski Park Narodowy.

Czytaj także: Ukraina: Awaryjne lądowanie samolotu An-12 we Lwowie. Trzy osoby zginęły

dhdul4k

Podziel się opinią

Share

dhdul4k

dhdul4k
Więcej tematów