Trwa ładowanie...
d3or40z
CHIP
Gadżety

Śmietnik, który pomoże ci na zakupach

Wybierając się na zakupy, nawet z przygotowaną wcześniej listą, zdarza się, że o czymś i tak zapominamy, myśląc, że posiadamy w domu zapas danego produktu. Po przyjściu do domu okazuje się, że jednak i cukru brakuje i zaraz mąka się skończy. Czy technologia może nam pomóc rozwiązać ten problem? Oczywiście!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmietnik, który pomoże ci na zakupach
(chip.pl)
d3or40z

GeniCan to sprytne połączenie skanera kodów kreskowych ze standardową aplikacją służącą do tworzenia listy zakupów. Urządzenie montujemy na ściance dowolnego śmietnika (w obudowie są magnesy, zatem nie musimy wiercić dziur ani nic przykręcać). Następnie podłączamy GeniCan do domowej sieci WiFi. Od teraz za każdym razem, gdy wrzucimy do śmietnika opakowanie produktu, skaner odczyta jego kod kreskowy, prześle informacje do naszego smartfona i doda produkt na listę zakupów. W ten sposób nie zapomnimy kupić produktów, które ktoś z domowników zużył.

No dobrze, ale co z produktami, które nie mają kodów kreskowych? Tu GeniCan także sobie poradzi. Wystarczy przysunąć obiekt do skanera i wypowiedzieć na głos jego nazwę. Dodatkowo aplikacja poinformuje nas też, kiedy kosz będzie zapełniony - w razie gdybyśmy mieli problemy z regularnym wynoszeniem śmieci. Jedyne o czym musimy pamiętać to ładowanie baterii urządzenia - ta wytrzymuje około 7 dni.

Po zakończeniu kampanii na Indiegogo aplikacja ma wspierać także zewnętrzne firmy, które zajmują się dostarczaniem zakupów do domu. GeniCan dostępny jest w przedsprzedaży w czterech kolorach w cenie 129 dolarów.

d3or40z

Zobacz także: Naukowcy modyfikują genetycznie ludzkie embriony. Amerykanie są przeciw.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Wiedźmin 3 będzie zabezpieczony przed piratami

d3or40z

Podziel się opinią

Share
d3or40z
d3or40z
Więcej tematów