Smartwatche, opaski fit itp - Polacy są w nich zakochani

Strona głównaSmartwatche, opaski fit itp - Polacy są w nich zakochani
25.05.2016 11:50
Smartwatche, opaski fit itp - Polacy są w nich zakochani
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Zależy nam na stałej łączności i szukamy rozwiązań, które ułatwią codzienne życie. Zgodnie z tymi potrzebami, na rynku rośnie w siłę oferta elektroniki ubieralnej. Jak w Polsce wygląda ten trend i czy Polacy pokochali światową modę na wearables?

Niezależnie od tego, jakiej nazwy użyjemy - wearables, „elektronika ubieralna”. czy „inteligentna galanteria”, zawsze mamy na myśli gadżety, które w założeniu ułatwiają codzienne czynności i które zawsze mamy przy sobie. Dosłownie nosimy je przez całą dobę, niczym część garderoby.

W tym segmencie rynku znajdziemy smartwatche, czyli inteligentne zegarki, które pozwalają skorzystać z telefonu bez wyciągania go z torby czy kieszeni. Producenci idą nawet o krok dalej, czyniąc smartwatche niezależnymi urządzeniami. Dla przykładu Samsung Gear S, dzięki slotom na kartę SIM, pozwala zachować łączność ze światem: wykonywać połączenia, odbierać wiadomości SMS i korzystać z internetu nawet wtedy, kiedy telefon zostanie w domu.

Osobną kategorię stanowią urządzenia typu fitness –. opaski i zegarki sportowe, umożliwiające śledzenie aktywności fizycznej. Takie w swoim portfolio posiada większość producentów, w tym HTC, Huawei, Microsoft itp. Produkty te idealnie wpisują się w modę na zdrowy styl życia. To taki osobisty trener, który pilnuje, motywuje i którego zawsze mamy przy sobie. W zależności od modelu opaski mogą zliczać kroki i spalane kalorie, określać przebyty dystans i tempo czy informować o postępach w wykonaniu założonego zadania. Niektóre działają nawet podczas snu, sprawdzając jego długość i jakość, a także, ile razy budzimy się w nocy.

- Elektronika ubieralna to stosunkowo młody segment rynku, jednak portfolio produktów bardzo szybko się powiększa. Pojawiają się nowe modele, ale także producenci. W ostatnich miesiącach wiele marek znanych z segmentu tabletów i smartfonów rozszerzało swój asortyment właśnie o te urządzenia. Obecnie każdy znaczący producent smartfonów ma w swojej ofercie chociaż jeden smartwatch –. komentuje Filip Łukasik, Product Manager w Komputronik SA. To kategoria z potencjałem, która dynamicznie się rozwija, a producenci zaskakują nowymi rozwiązaniami – dodaje.
Zainteresowanie elektroniką ubieralną utrzymuje się na dosyć wysokim poziomie. Wiele osób widzi w niej nowinkę technologiczną, która przyciąga uwagę i jest modna. Inni dostrzegają funkcjonalność tego typu gadżetów. Jest to szczególnie widoczne w przypadku zegarków sportowych, które stają się podstawą efektywnych ćwiczeń i są dostępne w przystępnych cenach.

W pierwszym kwartale 201. roku odnotowano wzrost sprzedaży elektroniki ubieralnej na poziomie ok. 250 proc. Wśród największych hitów ostatnich miesięcy można wymienić smartwatch Samsung Gear S2 oraz opaskę sportową Polar Loop. Najpopularniejszym zegarkiem sportowym jest Polar M400.

Można zatem śmiało powiedzieć, że Polacy są tym rynkiem coraz bardziej zainteresowani, a to oznacza jego dynamiczny rozwój w naszym kraju.
sk

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)