Smartwatch Microsoftu - tylko ciekawy projekt, czy realna perspektywa?

Smartwatch Microsoftu - tylko ciekawy projekt, czy realna perspektywa?12.08.2014 08:37
Smartwatch Microsoftu - tylko ciekawy projekt, czy realna perspektywa?
Źródło zdjęć: © chip.pl

Zegarki pracujące pod kontrolą Androida pojawiają się jak grzyby po deszczu, zegarka firmy Apple spodziewamy się lada chwila, a Microsoft? Czy doczekamy się "ubieralnej" wersji okienek, zwanej chociażby Windows Wearable?

Zwykłych ludzi od projektantów różni co najmniej jedna cecha. Kiedy zwykły człowiek marzy o czymś, co nie istnieje, to na marzeniach się kończy. W tym samym miejscu projektant dopiero zaczyna - marzenia stają się rzeczywistością.

Kto wie, może właśnie tak rozpocznie się kariera "inteligentnych" zegarków, które wyposażone będą z system operacyjny Microsoftu? Pierwszy krok na tej ścieżce wykonał już Nadir Aslam, przekształcając to, co sobie wyobraził, w przekonująco wyglądające, fotorealistyczne grafiki.

Jego koncepcja to naprawdę zaawansowany zegarek duplikujący większość funkcji smartfona (poza dzwonieniem). Wśród dostępnych na pokładzie aplikacji znajdziemy program do odczytywania wiadomości, informacje pogodowe, nawigację (wraz z mapami), program społecznościowy czy zaawansowany odtwarzacz muzyczny integrujący się z usługą xbox Music.

Oczywiście to tylko projekt, który niewiele ma wspólnego z oficjalnymi planami firmy Microsoft. Choć te, jeśli wierzyć pogłoskom, jak najbardziej obejmują również wprowadzenie do oferty smartwatcha. Podobno ma być nieco mniej "mądry" od konkurencji, za to współpracować będzie ze wszystkimi smartfonami, niezależnie od systemu operacyjnego. To bardzo interesująca koncepcja, więc miejmy nadzieję, że okaże się czymś więcej niż zwykłą plotką.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Electronic Arts zwariował

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)