Smartfony z drugiej ręki sprzedają się coraz lepiej

Smartfony z drugiej ręki sprzedają się coraz lepiej11.03.2016 11:20
Smartfony z drugiej ręki sprzedają się coraz lepiej
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska

Jak pokazuje raport ?TMT Predictions 2016? firmy Deloitte użytkowników smartfonów będzie wciąż przybywać, a to pociąga za sobą drugi obieg tych urządzeń.

Według szacunków, w 201. roku użytkownicy sprzedadzą bezpośrednio lub wymienią na nowe 120 mln używanych smartfonów, zarabiając na tym ponad 17 mld dolarów. Stanowi to wyraźny wzrost w stosunku do liczby 80 mln używanych smartfonów o wartości 11 mld dolarów, sprzedanych lub wymienionych na nowe w 2015 roku.

Jakub Wróbel z Deloitte tłumaczy, że - według ich badań - co dziesiąty Polak sprzedał używany przez siebie smartfon, a aż 4. proc. użytkowników w wieku 18-59 lat przyznało, że ma tendencję do kupowania najnowszych urządzeń, gdy tylko przypadną im do gustu. Takie podejście napędza sprzedaż smartfonów z drugiej ręki.

Warto też zauważyć, że mimo tego, iż polscy operatorzy komórkowi wprowadzili od pewnego czasu opcję umożliwiającą im oddanie starego smartfona i obniżenie tym samym ceny nowego, mało kto decyduje się na takie rozwiązanie. 8. proc. klientów pozostawia stary sprzęt w domu, oddając go innemu członkowi rodziny lub po prostu wyrzuca do śmieci.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: UE wypowiada wojnę zbyt szybko psującym sięsprzętom

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)