Qaqwqwrqw

Smartfon najlepszym asystentem w podróży

Nie taki smartfon straszny - przekonał się już o tym co piąty Polak, a liczba użytkowników tego typu telefonów będzie systematycznie rosła. Sprzyjają temu coraz atrakcyjniesze oferty pakietów internetowych. Jednym z najczęściej wybieranych zastosowań jest używanie telefonu jako nawigacji GPS. Co jeszcze oprócz darmowej nawigacji powinniśmy zainstalować w swoim smartfonie przed podróżą?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Smartfon najlepszym asystentem w podróży
(Materiały prasowe)
Qaqwqwrqw

Jak wynika z tegorocznego badania IIBR –. Mobilny konsument w świecie mobilnego internetu, korzystanie z nawigacji GPS w swoim smartfonie deklaruje już 62 proc. respondentów. Jest to obok tradycyjnej funkcji komunikacji jedno z trzech najczęstszych zastosowań tego typu telefonu. Tyle samo osób najczęściej wykorzystuje telefon do przeglądania informacji na portalach społecznościowych, niewiele więcej (68 proc.) do sprawdzania poczty elektronicznej.

Biorąc pod uwagę wzrost popularności smartfonów sieci komórkowe prześcigają się w dostarczaniu klientom coraz tańszych i skrojonych na miarę pakietów internetowych. Dzięki nim użytkownicy nie muszą obawiać się horrendalnych rachunków za połączenia internetowe. Najczęściej po wykorzystaniu wykupionego pakietu nie płacą już nic więcej, a jedynie spada prędkość transferu danych.

Dzięki temu użytkownicy smartfonów mogą do woli korzystać z przeróżnych gier i aplikacji dostępnych w tzw. marketach. Wiele z nich ma praktyczne zastosowanie jak np. wyszukiwarka bankomatów, rozkład jazdy pociągów czy wspomniane wcześniej nawigacje GPS. Korzystanie z nawigacji w telefonie jest bardzo wygodne, bo nie wymaga kupowania osobnego urządzenia –. mając smartfona mamy 2w1. A warto zauważyć, że nawigacyjne urządzenia dedykowane są nierzadko drogie, a do tego wymagają wykupienia licencji.

Qaqwqwrqw

Aplikacje na smartfony oferujące nawigację też nie zawsze są bezpłatne, ale ich ceny są bez porównania niższe niż osobnych urządzeń, które można zakupić nawet za parę tysięcy złotych. Abonament za korzystanie z aplikacji kształtuje się w granicach kilku do kilkudziesięciu złotych. Z opcji darmowych coraz popularniejsze są Google Maps oraz Yanosik. Pierwsza z wymienionych aplikacji może pochawlić się trójwymiarowymi budynkami na mapie oraz możliwością wyszukiwania takich miejsc jak np. kina czy restauracje. Yanosik z kolei, poza wyznaczaniem trasy, oferuje też inne możliwości jak pokazywanie trafficu –. czyli prędkości z jaką jeżdżą aktualnie kierowcy na danym obszarze, co pozwala na ominięcie korków. Opcja zbawienna szczególnie w miastach, w których panują roboty drogowe. Aplikacja ta pełni też inną ciekawą rolę - legalnego antyradaru. Ostrzega użytkownika przed kontrolą drogówki czy fotoradarem, co w obliczu rozwijania sieci fotoradarów o kolejne 300 sztuk może okazać się pomocne. Jak widać smartfon może z
powodzeniem służyć nam kompleksową pomocą w podróży.

Yanosik to tylko jeden z wielu przykładów przydatnych w podróży aplikacji. Oprócz darmowych nawigacji możemy znaleźć wiele innych, przydatnych narzędzi. Aplikacja Jakdojadę pozwala nam na poruszanie się w nieznanym mieście za pomocą komunikacji miejskiej. Wystarczy wpisać punkt, do którego chcemy dotrzeć, a aplikacja wytyczy trasę dojazdu za pomocą komunikacji miejskiej, uwzględniając tramwaje, autobusy, metro i zestawiając w razie potrzeby odpowiednie przesiadki.

Aplikacja jakdojadę Aplikacja jakdojadę (fot. Materiały prasowe)
Podziel się

W obcym mieście może przydać się także taksówka, a o tę z najlepszą ceną nie jest wcale łatwo. Tutaj z pomocą mogą przyjść takie aplikacje jak Taxity czy Złap Taxi. Obie aplikacje pozwalają sprawdzić ceny taksówek w danej miejscowości, wybrać najtańszą, albo taką, w której istnieje możliwość płacenia kartą.

Qaqwqwrqw
Aplikacje Złap Taxi i Taxity Aplikacje Złap Taxi i Taxity (fot. WP.PL)
Podziel się

Przy wyjazdach zagranicznych bezwzględnie przyda się nam także Skype. Ilość darmowych hotspotów Wi-Fi rośnie i praktycznie w każdej kafejce, czy barze szybkiej obsługi znajdziemy darmowy internet. Zamiast ponosić wysokie koszty rozmów międzynarodowych możemy skorzystać z bezpłatnych rozmów przez Skype.

Polecane miejsca w aplikacji Forsquare i Skype Polecane miejsca w aplikacji Forsquare i Skype (fot. WP.PL)
Podziel się

Warto też skorzystać z samych map Google, które mogą wskazać najbliższą restaurację, bankomat, kino czy dyskotekę. Ciekawszym rozwiązaniem jest jednak aplikacja Forsquare, która po włączeniu opcji „radar”. pokaże nam najciekawsze i polecane przez użytkowników miejsca. Dzięki niej odnajdziemy najlepsze restauracje, atrakcje turystyczne itp. Dowiemy się także o obecności naszych znajomych w pobliżu.

Qaqwqwrqw
Wyszukiwanie miejsc i atrakcji przez mapy Google Wyszukiwanie miejsc i atrakcji przez mapy Google (fot. WP.PL)
Podziel się

Dla podróżujących pociągami przykłada się rozkład jazdy PKP, lub rozkłady narodowe innych przewoźników. Warto też wgrać w swój telefon aplikację TripAdvisor, Booking.com albo Kayak. Za ich pomocą praktycznie w każdym zakątku Polski i świata uda nam się znaleźć tani nocleg, porównać różne oferty cenowe, czy też dokonać rezerwacji. Wszystkie te aplikacje są dostępne w Google Play za darmo.

Źródło: Creandi.pl / WP.PL

Samsung Galaxy S III - czy to najlepszy smartfon dostępny na rynku?

Qaqwqwrqw
Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw