Słuchawki, które wykryją nastrój i dopasują muzykę

Słuchawki, które wykryją nastrój i dopasują muzykę14.03.2013 11:30
Słuchawki, które wykryją nastrój i dopasują muzykę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Dobieranie muzyki do nastroju stało się już praktycznie pewną formą sztuki. Firma Neurowear ma jednak pomysł na to, by wykorzystać w tym celu naukę. Poznajcie słuchawki Mico, które skanują fale mózgowe by dobrać muzykę do waszego nastroju.

Do tej pory japońska firma Neurowear produkowała raczej mało przydatne wynalazki, które jednak wykorzystywały EEG do sprawdzana nastroju użytkowników. Dzięki temu firma może pochwalić się na przykład dodatkowymi uszami czy ogonem, które wyrażały emocje swojego użytkownika (tak, urządzenie sprawdzało nastrój i odpowiednio merdało puchatym ogonkiem, który należało sobie wcześniej przyczepić). Jednak ktoś w Neurowear doszedł do wniosku, że nastrój, muzyka oraz EEG mają ze sobą na tyle dużo wspólnego, że wypadałoby je ze sobą połączyć.

W ten sposób powstały słuchawki Mico, które od konkurencyjnych rozwiązań różnią się w zasadzie tym, że dzięki zamontowanemu na dodatkowym kabłąku sensorowi EEG są w stanie wykryć fale mózgowe użytkownika a następnie przeanalizować je by wykryć jego nastrój. A stąd już prosta droga do zaproponowania odpowiedniej ścieżki dźwiękowej.

Oczywiście pod warunkiem, że słuchawki Mico będą podłączone do urządzenia mobilnego, na którym działać będzie aplikacja przygotowana przez Neurowear, która z kolei połączy się z bazą danych i odtworzy wybrane piosenki.

Pomysł interesujący i może potencjalnie rozłożyć na łopatki serwisy w rodzaju Stereomood. Niestety na razie trudno stwierdzić jak działają słuchawki Mico, ponieważ Neurowear nie zdradziło jeszcze nawet kiedy mają trafić do sklepów ani tym bardziej ile będą kosztowały.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)