Ślub przez Skype'a

Ślub przez Skype'a
Źródło zdjęć: © sxc.hu

08.03.2011 14:04, aktual.: 08.03.2011 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Chyba każdy chciałby, żeby wszystko było idealne i pięknie. Takie marzenia mieli również 27-latkowie Helen Oh i Samuel Kim, którzy zamierzali się pobrać

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Chyba każdy chciałby, żeby wszystko było idealne i pięknie. Takie marzenia mieli również 27-latkowie Helen Oh i Samuel Kim, którzy zamierzali się pobrać w Kalifornii. Niestety w ich przypadku nie wszystko poszło tak jak sobie zaplanowali - pan młody zachorował i trafił na oddział zamknięty. Na szczęście w dobie internetu nie ma żadnych barier - ślub odbył się dzięki komunikatorowi Skype.

Plany parze pokrzyżowała choroba pana młodego. Niedługo przed uroczystością Samuel Kim zapadł na infekcję płuc i trafił do szpitala przy kalifornijskim uniwersytecie w Irvine, w hrabstwie Orange. Był zbyt słaby, aby wziąć udział w ceremonii. Ślub miał odbyć się w miejscowości Fullerton, do której zmierzali już zaproszeni goście z Korei i Nowego Jorku. Na odwołanie uroczystości było już zdecydowanie za późno. Młodzi postanowili więc, że wezmą ślub poprzez komunikator Skype.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Uroczystość odbyła się na zasadzie wideokonferencji, realizowanej za pośrednictwem pięciu kamer, które transmitowały obraz na żywo. Wzięło w niej udział około 50. gości. Para widziała się na podzielonym ekranie. Pan młody podczas ceremonii przebywał na oddziale zamkniętym w udekorowanej przez pielęgniarki kwiatami sali. Komunikował się ze swoją wybranką za pomocą laptopa.

Uroczystość udała się. Niestety na noc poślubną i miesiąc miodowy młoda para będzie musiała jeszcze trochę poczekać. Kim kupił już bilety lotnicze do Europy. Nowożeńcy zwiedzą m.in. Paryż i Pragę. Pan młody opuści szpital prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

SW/GB/GB

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)