Skype'm połączysz się z telewizorami Panasonic

Skype'm połączysz się z telewizorami Panasonic
Źródło zdjęć: © Skype

08.01.2010 09:45, aktual.: 08.01.2010 09:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firmy Panasonic i Skype poinformowały o podjętej współpracy, która pozwoli konsumentom na prowadzenie rozmów wideo bezpośrednio z poziomu telewizorów HD Viera, które pojawią się w ofercie wiosną 2010 roku.

Dzięki współpracy, komunikator Skype zyskuje kolejną, po komputerach oraz telefonach komórkowych platformę, która jest centrum domowej rozrywki - telewizję. Za pośrednictwem systemu Viera, Skype dostarczy szeregu znanych z komunikatora funkcji:
- bezpłatne rozmowy wideo pomiędzy użytkownikami komunikatora Skype
- połączenia z numerami telefonów stacjonarnych lub komórkowych według niskich stawek komunikatora Skype
- opcja odbierania połączeń telefonicznych przez numer internetowy użytkownika Skype
- Skype Voicemail, jeśli użytkownik posiada już skonfigurowaną usługę
- możliwość prowadzenia rozmów konferencyjnych pomiędzy 24 rozmówcami

_ Oferta Viera Cast została stworzona, aby dostarczyć użytkownikom telewizorów Panasonic nowego poziomu rozrywki poprzez udostępnienie najbardziej popularnych portali internetowych. Od teraz posiadacze telewizorów Panasonic Viera mogą nie tylko dzielić się filmami oraz zdjęciami. Dzięki usłudze Skype zyskują również możliwość prowadzenia rozmów z rodziną oraz przyjaciółmi w komfortowych warunkach własnych pokojów dziennych _ - powiedział Bob Perry, V-ce Prezes Panasonic Consumer Electronics Company.

Obraz
© (fot. skype)

W celu zapewnienia jak najwyższej jakości komunikacji za pośrednictwem telewizorów Viera oraz komunikatora, Panasonic stworzył wydajną kamerę wizyjną, która będzie dostępna jako oddzielne akcesorium. Urządzenie wyposażono w specjalny system mikrofonów, które zapewniają doskonałą transmisję dźwięków. Dodatkowo, kamera będzie dostarczać obraz wysokiej jakości - do 720p (w zależności od łącza internetowego).

Funkcja VIERA CAST jest powszechnie znana jako interaktywna aplikacja, która pozwala użytkownikom przeglądać treści internetowe na dużych ekranach telewizorów HD. Dodatkowo, ta dostępna za pośrednictwem jednego przycisku pilota telewizyjnego funkcja, nie wymaga podłączenia do komputera oraz nie wymaga żadnych opłat (niektóre aplikacje jak VOD posiadają indywidualne struktury opłat).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)