Trwa ładowanie...
d2tcofb

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [9.08.2020 r.]

Aktualizacja sterowników w Windows 10, luki w układach Wi-Fi, szokujące nagranie z Gdańska i rekord Polaków podczas targów związanych z gamingiem. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(Getty Images for NEC Corporation, Fot: Tomohiro Ohsumi)
(Getty Images for NEC Corporation, Fot: Tomohiro Ohsumi) (Getty Images for NEC Corporation, Fot: Tomohiro Ohsumi)
d2tcofb

Użytkownicy Windows 10 powinni się zainteresować nowymi sterownikami Wi-Fi i Bluetooth wydanymi przez Intela. Rozwiązują one szereg błędów, w tym krytyczne usterki skutkujące wyświetleniem tak zwanego niebieskiego ekranu śmierci. Po instalacji korzystanie z komputera powinno być pozbawione częstych błędów.

Luki w popularnych układach Wi-Fi

Badacze bezpieczeństwa ostrzegają przed lukami, które udało się wykryć w modułach Wi-Fi popularnych producentów. Usterki zostały już załatane przez twórców sprzętu, ale to od użytkownika zależy, czy i kiedy pobierze aktualizacje bezpieczeństwa. Warto to zrobić, by uniknąć ataków hakerów. Usterka pozwala im podsłuchiwać komunikację między urządzeniem a routerem Wi-Fi.

d2tcofb

Koronawirus Polakom niestraszny

Nagranie z Gdańska pokazuje brak pokory Polaków w podejściu do pandemii koronawirusa. Mimo rosnącej liczby zakażeń, obecnie w centrum miasta można spotkać wielokrotnie więcej osób, niż na początku pandemii w kwietniu. Obcym terminem jest także dystansowanie społeczne; wszyscy przemieszczają się tłumnie.

Polacy pobili rekord

Polacy pokonali magiczną barierę 1000 FPS w grze DOOM Eternal. Zaangażowany w to wydarzenie był Piotr "Lipton" Szymański oraz Marcin "ryba" Rywak – wicemistrz Świata i mistrz Europy w podkręcaniu komputerów. W czasie bicia rekordu zużyto 50 litrów ciekłego azotu, który był wykorzystywany do chłodzenia komputera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tcofb

Podziel się opinią

Share
d2tcofb
d2tcofb
Więcej tematów