Trwa ładowanie...
d2b9jgd

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [6.07.2020 r.]

Koło rowerowe, które mieści się w plecaku, atak na Polaków na Facebooku, taśma o gigantycznej pojemności i nowe wieści o próchnicy. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na atak na Facebooku
Uwaga na atak na Facebooku (Getty Images)
d2b9jgd

Koło rowerowe może się zmieścić do plecaka, a to wszystko dzięki patentowi, który pozwala złożyć obręcz wraz z oponą do rozmiarów bryły przypominającej arbuza. Ma to ułatwić przenoszenie i hipotetycznie transport. Co ciekawe, pomysł nie jest nowy, ale dopiero teraz robi się o nim głośniej. Twórcy pokazują, jak wiele zastosować w przyszłości może mieć takie rozwiązanie.

Atak na Facebooku

Polacy muszą być czujni podczas korzystania z Facebook Messengera. Ktoś włamuje się na konta użytkowników, a następie kontaktuje ze znajomymi, zachęcając do odwiedzenia podejrzanej strony. Całość tematycznie nawiązuje do zbliżających się wyborów. Warto być ostrożnym i sprawdzić, jakie wiadomości ignorować.

d2b9jgd

Taśma o pojemności 400 TB

Firma Fujifilm zapowiada, że do końca 2030 na rynku pojawi się taśma zdolna pomieścić 400 TB danych. Taśmy tego rodzaju wykorzystywane są na potrzeby dużych archiwów plików, które w nienaruszonym stanie muszą przetrwać wiele lat. Mają swoje wady, ale są też stosunkowo tanie. Obecnie największy nośnik tego rodzaju ma tylko 12 TB.

Próchnica jest z nami dłużej, niż sądziliśmy

Naukowcy zdziwili się nieco, gdy na szczątkach ludzkiego uzębienia odkrytego na terenie dzisiejszej Polski znaleziono ślady próchnicy. Wynika bowiem z tego, że naszym przodkom towarzyszy co najmniej od 9 tysięcy lat. Wcześniej sądzono, że próchnica pojawiła się nie wcześniej niż około 7 tysięcy lat temu.

d2b9jgd

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d2b9jgd

d2b9jgd
Więcej tematów