SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [31.07.2020]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [31.07.2020]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [31.07.2020]
Źródło zdjęć: © Pexels
31.07.2020 21:49

Zbliża się ekologiczny koniec świata? Naukowcy przestrzegają przed katastrofą ekologiczną. Giganci świata technologii i artyści walczą z rasizmem. Rosyjscy hakerzy prowadzą antynatowską kampanię. Oto najważniejsze wiadomości dnia.

W walce przeciwko rasizmowi

Google stanął na straży równości ras i wprowadza kolejną nowość do wyszukiwarki i Map. Czarnoskórzy właściciele mogą już korzystać z nowej ikony, aby zaznaczyć, że to właśnie oni są odpowiedzialni za dany biznes.To kolejny krok po wprowadzeniu oznaczeń "Women-Led" czy "LGBTQ-friendly".

Jednak nie tylko giganci ze sceny technologicznej włączają się do walki o rasowe równouprawnienie. "Afroamerykańskie księżniczki" to projekt fotograficzny, który pokazuje małe dziewczynki w rolach, inspirowanych bajkami Disneya. Taka alternatywna wersja dobrze znanych nam postaci wygląda naprawdę ciekawie.

Rosyjscy hakerzy prowadzą antynatowską kampanię

Polska i Litwa stały się celem ataków rosyjskich hackerów. Jak wynika raportu, hakerzy "kierujący się rosyjskimi interesami bezpieczeństwa" zaangażowali byli w trwałą kampanię, której celem było zdyskredytowanie NATO.

Praca zdalna trafi na stałe do kodeksu pracy?

W związku z rosnącym zagrożeniem ze strony COVID-19 mogą czekać nas twałe zmiany w Kodeksie Pracy. Minister Marlena Maląg poinformowała, że opracowywane są obecnie stosowne zapisy, które pozwolą na wprowadzenie konkretnych zmian dotyczącej pracy zdalnej. Czy zajdą poważne zmiany? O tym przekonamy się po wakacjach, a o wstępnym projekcie przeczytacie tutaj.

Ekologiczny koniec świata?

Mimo niewątpliwego zagrożenia ze strony COVID-19, to naukowcy wskazują na niebezpieczeństwo o wiele większe niż koronawirus. Zwrócili uwagę na to, że zła jakość powietrza znacząco skraca długość życia mieszkańców naszej planety. Nowe dane wskazują, że zjawisko to stanowi potężny problem głównie w Indiach czy Bangladeszu, gdzie zdaniem ekspertów, skraca średnią długość życia mieszkańców o nawet 10 lat. Jednak podkreślają, że każdy z nas może być zagrożony.

Ale to nie koniec katastrof klimatycznych, z którymi może przyjść nam się zmierzyć w najbliższym czasie. Jak wynika z najświeższych badań, jeśli nie ograniczymy emisji gazów cieplarnianych, to realnym zagrożeniem będą globalne powodzie. Zdaniem badaczy zagrożonych może być prawie 290 mln ludzi mieszkających na wybrzeżach.

Chociaż przewidywania przyszłości w przypadku katastrof klimatycznych są niezwykle trudne, badacze alarmują, że nie można zwlekać z działaniem, które mogłyby powstrzymać najczarniejsze scenariusze.

Na koniec przypominamy również, że już jutro - 1 sierpnia - wypada rocznica Powstania Warszawskiego. Z tej okazji zajrzyjcie na Fotoblogię, by zobaczyć, jak Mikołaj Kaczmarek przywraca kolory historycznym zdjęciom.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)