Trwa ładowanie...
d13fclz

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [29.07.2020]

Naukowcy rozwiązali zagadkę nieprzyjemnego zapachu ludzkiego ciała. Francja rozpoczęła budowę reaktora termojądrowego. NASA i SpaceX szykują się na kolejną załogową misję. Naukowcy ożywili mikroby, które były uwięzione pod dnem morskim od 100 mln lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
We Francji ruszyły prace nad reaktorem termojądrowym.
We Francji ruszyły prace nad reaktorem termojądrowym. (ITER Organization)
d13fclz

Naukowcy rozwiązali zagadkę nieprzyjemnego zapachu ludzkiego ciała

Badacze z Univeristy of York poznali tajemniczy mechanizm, który odpowiada za wydzielanie nieprzyjemnego zapachu przez nasze pachy. Okazało się, że może być bardziej aktywny u wybranych osób.

Francja rozpoczęła budowę reaktora termojądrowego

d13fclz

We Francji, w Centrum Badawczym Cadarache ruszył kolejny etap międzynarodowego eksperymentu ITER. Naukowcy rozpoczęli budowę tokamaka ITER. Jest to eksperymentalny reaktor termojądrowy, który pozwoli sprawdzić, czy istnieje szansa na odtworzenie procesu syntezy termojądrowej.

NASA i SpaceX szykują się na kolejną załogową misję

NASA poinformowała, kto poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną w ramach misji SpaceX Crew-2. Będzie to drugi wspólny lot organizowany przez agencje i Elona Muska.

Naukowcy ożywili mikroby, które były uwięzione pod dnem morskim od 100 mln lat

Naukowcy z Japonii oraz Stanów Zjednoczonych ożywili mikroby, które były uwięzione pod dnem Oceanu Spokojnego od 100 mln lat. Wystarczyło trochę je odżywić i podać im tlen.

d13fclz

Podziel się opinią

Share

d13fclz

d13fclz
Więcej tematów