Trwa ładowanie...
ycipk-2t758s

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [24.07.2019]

Biolodzy mieli niepowtarzalną okazję, by przyjrzeć się "podwodmu T-rexowi". Sporo dzieje się w Rosji i Korei Południowej. NASA jest zdania, że Mars jest bezpieczny dla życia. Ponadto przetestowaliśmy dla was nowiutką kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2080 Super.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sześcioszpar szary
Sześcioszpar szary (Twitter, Fot: Gavin Naylor)
ycipk-2t758s

"Podwodny T-Rex" to sześcioszpar szary - gatunek rekina, którego ewolucja utknęła w czasach prehistorycznych. Jego nazwa pochodzi od sześciu szpar skrzelowych. Naukowcy spotkali się z tą bestią podczas badań oceanu u wybrzeży Bahamów. Sześcioszpar szary zwykle przebywa na głębokości 2 tys. metrów, więc obserwowanie go jest bardzo trudne.

Korea Południowa ostrzelała rosyjskie samoloty

Rosję prześladuje pech. Po tym, jak na jaw wyszedł ogromny wyciek danych podwykonawcy FSB, rosyjski samolot bojowy został ostrzelany. Pilot naruszył przestrzeń powietrzną Korei Południowej. W obronie zostały poderwane myśliwce Sił Powietrznych Republiki Korei.

ycipk-2t758s

Można żyć na Marsie

NASA obchodzi żałobę po śmierci pierwszego kontrolera lotów Chrisa Krafta, ale nie przerywa badań naukowych. Nanowsze wyniki mówią, że da się żyć na Marsie. Główną przeszkodą są ekstremalnie niskie temperatury. Elon Musk proponował bombardowanie ładunkami nuklearnymi, by wywołać efekt cieplarniany, ale to kiepski pomysł. NASA popiera rozwiązanie naukowców z Uniwersytetu Harvarda.

NVIDIA GeForce RTX 2080 Super

Jak sprawdza się najnowsza karta graficzna zielonych? Piotr sprawdził ją pod każdym względem. Z artykułu dowiesz się, jak wypada w najnowszych grach, jaki ma apetyt na prąd i czy trzeba ją trzymać w zamrażarce (spoiler: nie trzeba :-)). Polecam lekturę!

ycipk-2t758s

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2t758s

ycipk-2t758s
ycipk-2t758s