Trwa ładowanie...
d1jw5hm

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [22.08]

Dzisiaj najważniejsze zdarzenia determinowane były przez przyrodę. Na Giewoncie turyści zostali porażeni przez piorun – w tym momencie wiadomo o 5 ofiarach śmiertelnych. W Amazonii płonął les deszczowy, a chmurę dymu można było zobaczyć z… kosmosu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najważniejsze zdarzenia 22 sierpnia 2019 roku były determinowane przez pogodę.
Najważniejsze zdarzenia 22 sierpnia 2019 roku były determinowane przez pogodę. (iStock.com)
d1jw5hm

W jedną z grup turystów znajdujących się na Giewoncie uderzył piorun. Na tę chwilę wiadomo o 5 ofiarach śmiertelnych, w tym dwójce dzieci. W szpitalu w związku z tymi wydarzeniami znajduje się obecnie około 100 osób. To jedna z największych tragedii, które zdarzyły się na tym szczycie. W poprzednim roku odnotowano w tamtym miejscu dwa porażenia, ale bez ofiar śmiertelnych.

W Amazonii płoną lasy

Las deszczowy Amazonii płonął dziś w niespotykanym dotąd tempie, a dewastację można było zobaczyć z… kosmosu. Tysiące pożarów szaleje na terenie całej dżungli. Zostały wywołane najprawdopodobniej przez ludzi. 19 sierpnia w San Paulo chmury dymu przesłoniły niebo do tego stopnia, że w ułamku chwili zrobiło się ciemno, jak w nocy.

d1jw5hm

Trwają poszukiwania w jaskini Wielka Śnieżka

Dzisiaj odbył się szósty dzień akcji poszukiwawczo-ratunkowej w jaskini Wielka Śnieżna w Tatrach. Wciąż nie ma kontaktu z uwięzionymi grotołazami. W czwartek do jaskini przetransportowano kolejną grupę ratowników i pirotechników. Jak podaje IAR, ekipy są coraz bliżej miejsca, w którym mogą się znajdować zaginieni. W czwartek rano do jaskini przetransportowano helikopterem TOPR kolejną grupę ratowników i pirotechników, którzy za pomocą ładunków wybuchowych mają poszerzyć ciasne korytarze.

Nowy Amazon na Dolnym Śląsku

d1jw5hm

Amazon otwiera siódmy obiekt logistyczny w Polsce. Trzecia inwestycja Amazona na Dolnym Śląsku przyniesie ponad 1000 stałych miejsc pracy w regionie. Centrum zostanie wyposażone w najnowsze technologie, ponadto będzie odbierać produkty od sprzedawców i dostawców Amazon, a następnie dystrybuować je do centrów e-commerce firmy. Od dwóch miesięcy trwa rekrutacja pracowników. Firma poszukuje ludzi zarówno na stanowisko podstawowe, jak i kierownicze.

Rosja ostrzega: zareagujemy na rakiety USA w Polsce

Prezydent Rosji, Władimir Putin podczas konferencji prasowej w Helsinkach poinformował, że odpalenie przez Stany Zjednoczone pocisków rozmieszczonych w Polsce i w Rumunii, nie pozostanie bez odpowiedzi Moskwy. Putin uważa, że Waszyngton może wykorzystać istniejące systemy zlokalizowane w Polsce i Rumunii, do wystrzelenia nowego pocisku. Ostrzega, że jeżeli to nastąpi, Rosja również opracuje rakiety krótkiego i średniego zasięgu.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1jw5hm

d1jw5hm
d1jw5hm