SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [21.08.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [21.08.2019]
Źródło zdjęć: © WP.PL

21.08.2019 21:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koniec świata już nastał? Tak mogli pomyśleć mieszkańcy rosyjskiego miasteczka, nad którym dziś nie wstało Słońce.

W Wierchojańsku w Jakucji dziś nie wstało Słońce. 4 godziny po planowym wschodzie Słońca miasteczko wciąż było pogrążone w ciemnościach. Światło zatrzymały czarne chmury tlenku węgla, unoszące się znad płonących lasów Syberii we wschodniej części Rosji.

Nie daj się nabrać na porwanie dziewczynki

CERT ostrzega przed kolejnym oszustwem. Atakujący przygotowali stronę, która wygląda jak serwis informacyjny z artykułem o porwaniu dziewczynki. By obejrzeć materiał filmowy, trzeba rzekomo zalogować się na Facebooku. W ten sposób cyberprzestępcy chcą zebrać dane logowania i wykorzystać je do wyłudzeń.

Chcesz wiedzieć, kiedy umrzesz?

Badanie krwi pozwala przewidywać, czy umrzesz w ciągu najbliższych 16 lat. Jego skuteczność to rzekomo 83 proc. Naukowcy znaleźli 14 biomarkerów, które mogą zwiastować śmierć w ciągu kilkunastu lat.

Zanim się ucieszysz, przypominam, że konwencjonalne badania pozwalają stwierdzić to samo z pewnością na poziomie 79 proc.

Będzie Matrix 4

Będzie czwarty Matrix. Keanu Reeves wrócił do nagłówków wiadomości dzięki pracy nad Cyberpunkiem 2077. Nie mogło być lepszego momentu na zapowiedź czwartego Matrixa. Film reżyserować będzie Lana Wachowski. Obok Reevesa zagra Carrie-Anne Moss jako Trinity.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)