Trwa ładowanie...
d17s21u
SkróTech

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [21.01.2020]

Windows 7 z zakończonym wsparciem, a 90 proc firm wciąż go używa. Allegro zmienia regulamin i wywołuje burzę wśród sprzedawców… To tylko niektóre gorące tematy z 21 stycznia, o których mówiło się w świecie technologii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Allegro zmieniło zasady prowizji. Wywołało burzę w sieci
Allegro zmieniło zasady prowizji. Wywołało burzę w sieci (iStock.com)
d17s21u

Windows 7 tuż przed końcem wsparcia nadal działał w 90 proc. dużych firm

Windows 7 nie dostaje nowych aktualizacji po 14 stycznia. Mimo to w firmach i instytucjach wciąż bardzo duża część komputerów jest zaopatrzona właśnie w ten system. Nie w każdym segmencie jego udział wynosi aż 90 proc., ale i tak jest niepokojąco wysoki.

Allegro chce prowizję za koszt wysyłki. Sprzedawcy rozpętali burzę w sieci

Polski gigant e-commerce zmienia zasady regulaminu. Chodzi między innymi o prowizje od sprzedaży. Użytkownicy są oburzeni - szczególnie sprzedawcy. W sieci roi się od negatywnych komentarzy pod adresem Allegro.

Polska spada w rankingu szybkości internetu mobilnego. Wyżej m.in. Mołdawia i Rumunia

Dostęp do mobilnego internetu w Polsce nieustannie się rozwija. Widać jego dynamika jest za niska, a obłożenie nadajników zbyt duże. Spadliśmy w światowych rankingach. Obecnie wyprzedza nas m.in. Mołdawia czy Rumunia.

d17s21u

Apka do robienia deepfake'ów to murowany hit. Doublicat wstawi Twoją twarz do filmu

Wiedzieliście przeróbki różnych filmów z podmianą twarzy postaci? W sieci jest ich bardzo dużo. Do tej pory zrobienie takiego klipu nie było przesadnie proste. Nowa aplikacja załatwia tę sprawę. Wystarczy kilka kliknięć na smartfonie.

Będą zmiany w nadawaniu telewizji. Nie strać dostępu, UKE podpowiada, jaki TV kupić

Jeszcze się nie pali, ale wkrótce Polska i inne europejskie kraje przejdą ze standardu telewizji naziemnej DVB-T na DVB-T2. Nie wszystkie telewizory w naszych domach czy obecne w ofertach sklepów spełniają ten standard. UKE podpowiada, jaki sprzęt wybrać, kiedy planujemy zakupy telewizora, aby obsługiwał nową technikę nadawania.

Greta Thunberg w Davos: "Nawet polscy górnicy się nie poddali"

Greta Thunberg wypowiadała się na Światowym Forum Gospodarczym. Aktywistka opowiedziała o ubiegłotygodniowej wizycie w naszym kraju. "Polscy górnicy rozumieją potrzebę zmian bardziej niż wy" - nastolatka tak skwitowała światowych przywódców.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d17s21u

d17s21u
d17s21u