Trwa ładowanie...
ycipk-3jrwfn

SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [20.08.2019r.]

Najwyższy budynek w Unii Europejskiej stanie w Polsce, iPhone 11 za 200 tys. zł czy luka w zabezpieczeniach Bluetooth. Oto podsumowanie technologicznych informacji dnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
iPhone 11 za prawie 200 tys. zł
iPhone 11 za prawie 200 tys. zł (Materiały prasowe)
ycipk-3jrwfn

Nadchodzi nowa Nokia. W sieci pojawiły się zdjęcia Nokii 7.2. Ma być ona wyposażona w wyświetlacz z małym wycięciem w ekranie oraz system potrójnego aparatu fotograficznego. Skaner linii papilarnych znalazł się na środku tylnej obudowy. Na pokładzie znajdziemy również złącze słuchawkowe jack 3,5 milimetra. Za wydajność ma odpowiadać procesor Qualcomm Snapdragon 660. HMD Global ma zaprezentować swoje nowe smartfony już 5 września 2019 roku podczas targów IFA w Berlinie. To właśnie wtedy poznamy wszystkie szczegóły na temat nowego telefonu Nokii.

iPhone 11 w kosmicznej wersji za 200 000 zł. Ma obudowę nie z tej ziemi

We wrześniu do sprzedaży trafi też niezwykle ekskluzywna wersja iPhone'a 11. Czyli modelu, który nie ujrzał jeszcze światła dziennego, ale Rosjanom nie przeszkadza to w tworzeniu zmodyfikowanej wersji sprzętu. Do stworzenia obudowy Rosjanie mają wykorzystać m.in. fragment statku kosmicznego czy też fragment Księżyca. Co ważne, wybudowana zostanie zaledwie jedna sztuka, kosztująca prawie 200 tys. zł.

ycipk-3jrwfn

Microsoft: Beta Edge z Chromium nadaje się do codziennego używania

Beta przeglądarki Microsoft Edge z Chromium jest dostępna dla wszystkich wspieranych systemów Windows i macOS. Można ją ściągnąć z nowootwartego kanału beta. Nowe wersje będą się w nim pojawiać co 6 tygodni.

Google Go: Lekka wyszukiwarka dostępna na całym świecie

Google Go pobiera nawet 40 proc. danych mniej niż klasyczna wyszukiwarka. Waży zaledwie 7 MB. Mały rozmiar nie oznacza ograniczonych możliwości. Wyszukiwanie to tylko jedna z wielu ciekawych funkcji aplikacji Google Go. To niepozorne narzędzie może też czytać strony na głos. Wcześniej Google Go nie było dostępne dla każdego, teraz aplikację mogą pobierać wszyscy chętni.

ycipk-3jrwfn

Bluetooth ma poważną lukę bezpieczeństwa. Zagrożonych jest mnóstwo urządzeń

W bezprzewodowej łączności Bluetooth wykryto poważną lukę bezpieczeństwa otwierającą drogę do tzw. ataku KNOB (Key Negotiation Of Bluetooth). Atakujący może w ten sposób podsłuchać i modyfikować transmisję danych pomiędzy dwoma innymi urządzeniami. O szczegółach pisze serwis dobreprogramy.pl.

Varso Tower. Wielki wieżowiec w centrum Warszawy będzie najwyższym budynkiem w UE

W centrum Warszawy powstaje Varso Place - kompleks trzech wieżowców o wysokości 81, 90 oraz 230 metrów. Ten ostatni, który otrzymał nazwę Varso Tower, łącznie z 80-metrowym masztem będzie mierzył 310 metrów. Stanie się jednocześnie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

ycipk-3jrwfn

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3jrwfn

ycipk-3jrwfn
ycipk-3jrwfn