Trwa ładowanie...
d1m3tde
SkróTech

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [20.05.2020]

20 maja 2020 roku władze chińskiego miasta Wuhan uznawanego za źródło pandemii COVID-19 zakazało jedzenia dzikich zwierząt. Rosja prawdopodobnie fałszuje statystki dotyczące koronawirusa. Linie lotnicze EasyJet poinformowały o wycieku danych 9 mln klientów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [20.05.2020]
(Getty Images)
d1m3tde

Świetne wiadomości z Chin. W Wuhan całkowicie zakazano hodowli dzikich zwierząt na ubój oraz ich konsumpcji. To może być początek wielkich zmian kulturowych w Chinach, ponieważ w tym roku już kilka miast zakazało jedzenia między innymi zwierząt domowych. Teraz 11-milionowe Wuhan ma stać się "sanktuarium dzikiej przyrody".

Wyciek danych z EasyJet - linie lotnicze podają fatalne statystyki

Z serwerów linii lotniczych EasyJet wykradziono ponad 9 milionów adresów e-mail, danych podróży i ponad 2200 szczegółowych informacji o kartach kredytowych. Jak określono to w serwisie BBC, mamy do czynienia z bardzo zaawansowanym atakiem. Dane zostaną prawdopodobnie wykorzystane do przeprowadzenia zmasowanej kampanii phishinowej na klientach EasyJet.

d1m3tde

Rosja fałszuje statystyki dotyczące koronawirusa? Moskwa dementuje

Zachodnie media podają, że Rosja może poważnie zaniżać dane dotyczące zgonów z powodu COVID-19. Moskwa odrzuca te oskarżenia, ale chce skierować uwagę świata na Białoruś, która ma stosować z podobnych praktyk.

Żappka Pay - już wkrótce za zakupy w Żabce zapłacimy z poziomu aplikacji

Własne płatności w aplikacji Żappka pojawią się w ciągu dwóch tygodni - mówi wiceprezes zarządu Żabki, Tomasz Blicharski, podczas podczas EECOnline - Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Już wkrótce pierwsi klienci będą mogli przetestować nową usługę. Jak informuje Blicharski, nad rozwojem Żappka Pay pracuje dziesięcioosobowy zespół.

d1m3tde

Umarł Dąb Chrobry - to był najstarszy dąb szypułkowy w Polsce

W 2014 roku Dąb Chrobry został podpalony przez nieznanego sprawcę. Spora część drzewa uległa spaleniu, ale następnej wiosny drzewo odżyło - wypuściło liście. Niestety w roku 2020 tak się nie stało, a 750-letni dąb zakończył swój żywot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1m3tde

Podziel się opinią

Share

d1m3tde

d1m3tde
Więcej tematów